Voňavé tekuté mýdlo z domácích zdrojů: Snadný proces výroby šetří peníze i přírodu

Fotografie: Depositphotos

Ušetřete peníze za dokupování tekutého mýdla a vyrobte si vlastní. Produkt je šetrný k přírodě i vaší pokožce. Vyzkoušejte tento jednoduchý postup.

Vlastní tekuté mýdlo si můžete doma snadno a rychle vyrobit. Potřebovat budete jen pár surovin a trochu vašeho času. Nemusíte neustále utrácet peníze za drahou kosmetiku v obchodě. Výrobou vlastního mýdla tak ušetříte nejen své peníze, ale také životní prostředí. Vyzkoušejte tento jednoduchý postup a vyrobte si vlastní ekologicky šetrné mýdlo, které vám bude sloužit mnohem lépe než mýdlo kupované.

Výhoda vlastnoručně vyráběného mýdla

Mýdlo je kosmetickým přípravkem, který se používá několikrát denně. Jeho spotřeba je tak poměrně vysoká a častým dokupováním dalších lahviček tekutého mýdla navyšujete množství vyprodukovaného odpadu. Výroba vlastního mýdla je tak nejen ekologická, ale i ekonomická. Za pár korun si můžete vyrobit tekuté mýdlo vlastní a jeho vlastnosti přizpůsobit tak, aby vám co nejvíc vyhovovalo.

Vyrobte si vlastní mýdlo

Jediné suroviny, které jsou na výrobu mýdla potřeba, jsou kousek přírodního šedého mýdla a horká voda. Jednoduše šedé mýdlo nastrouhejte na hoblinky a zalijte horkou vodou. Směs promíchejte a nechte vychladnout. Po vychladnutí můžete do směsi nakapat pár kapek oblíbeného vonného oleje a opět promíchejte. Následně přelijte směs do dávkovače na mýdlo a máte hotovo. Aby mělo mýdlo krémovější konzistenci, přidejte při přípravě čajovou lžičku rostlinného glycerinu.

domácí mýdlo
Fotografie: Pixabay

Tekuté mýdlo můžete vyrobit i ze zbytků

Zbytky mýdla nemusí nutně končit v koši. Můžete je recyklovat a znovu použít k přípravě tekutého mýdla. Jednoduše zbytky mýdla nastrouhejte najemno a zalijte přibližně 170 ml horké vody. Pomalu směs míchejte, dokud se všechny hobliny mýdla nerozpustí. Dejte během míchání pozor, aby se směs nerozpěnila. Následně přidejte čajovou lžičku glycerinu a trochu vody. Nakonec přidejte pár kapek vonného oleje a opět promíchejte. Než své tekuté mýdlo začnete používat, nechte směs dva dny odležet.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]