Oříšek navlékání nitě je rozlousknut. Stačí přinést zubní kartáček, nebo plastovou láhev

Fotografie: Aleksey Churushkin / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Ať už patříte mezi odborníky, nebo jste v šití úplný začátečník, takto si můžete usnadnit navlékání nitě okem jehly. Tyto triky při každém šití zaručeně oceníte.

Provléct nit uchem jehly může být někdy opravdový oříšek. Zvlášť pokud potřebujete jehlu s malým očkem. Naštěstí existují triky, které vám tuto práci výrazně zjednoduší. Díky těmto geniálním trikům budete mít nit okem jehly provlečenou během chvilky. Už nemusíte ztrácet čas složitým provlékáním nitě. S těmito geniálními triky budete mít během chvilky nit provlečenou a můžete začít šít.

3 způsoby pro snadnější navlékání nitě

Jak snadno nebo těžko jde nit okem jehly provléci, ovlivňuje více faktorů. Může to být třas vašich rukou, příliš malé oko jehly nebo nit, která se snadno třepí. Tyto způsoby vám naštěstí navlékání nitě opravdu usnadní. Během pár vteřin si připravíte jehlu a nit k šití.

Navlékač jehel ze zubního kartáčku

Abyste nit provlékli okem jehly, připravte si starý zubní kartáček. Ten položte na rovný povrch a do jeho středu umístěte nit. Jehlu, do které chcete nit provléci, jemně přitlačte na štětiny zubního kartáčku. Štětiny kartáčku dokážou nit prostrčit okem jehly a vy jen pomocí prstů nebo jiné jehly nit okem jehly více protáhnete. Během chvilky tak máte jehlu připravenou.

Použijte vršek plastové láhve

Dalším jednoduchým trikem pro snadné navlečení nitě je využití vršku z plastové láhve a drátku. Vršek láhve umístěte na stůl a pomocí nože udělejte malý svislý zářez na jeho boční straně. Kousek drátku přehněte, abyste vytvořili očko, a ohnutý drátek řezem ve víčku prostrčte tak, aby očko trčelo směrem ven. Drátek k vršku přilepte pomocí lepidla a máte navlékač nitě hotový. Očko z drátku protáhněte okem jehly a do oka z drátku prostrčte nit. Drátek s nití protáhněte okem jehly a máte hotovo.

nitě
Fotografie: Pixabay

Navlékněte nit pomocí dlaně

K tomuto univerzálnímu postupu nepotřebujete žádnou pomůcku. Stačí vám jehla, nit a vaše dlaň. Abyste pomocí dlaně nit protáhli okem jehly, položte nit přes dlaň těsně pod ukazováčkem. Očko jehly umístěte do výšky nitě a přejíždějte po niti doprava a doleva, dokud se sama neprostrčí okem jehly. Jakmile máte kousek niti prostrčený okem, vytáhněte pomocí prstů nebo jiné jehly nit okem ven. Takto můžete snadno nit kdykoliv okem jehly provléci během pár vteřin.

Zdroj: Eleganzaplus

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]