Triky, které oceníte při mnoha každodenních situacích

V běžném každodenním životě nás může potkat nespočet překvapivých situací, které pokud nevíte, jak si s nimi poradit, mohou vypadat jako problém. My pro vás ale dnes zajímavé triky a rady, s jejichž znalostí si s těmito situacemi velmi rychle a snadno poradíte. Chce to je zachovat chladnou hlavu a mít nápad.

Často zapomínáte, zda jste při odchodu zamkli

Jeden z typických problémů, se kterým se více či méně často setkává každý z nás, je nejistota, jestli jsme zavřeli a zamkli dveře. Je to zcela přirozené, neboť zavírání a zamykání patří často mezi zautomatizované činnosti, kterým při jejich provádění nevěnujeme dostatečnou pozornost, a tak, pokud nás zrovna někdo nedoprovází a my se ho následně nemůžeme zeptat, musíme se vrátit a zjistit pravdu.

V devadesáti devíti procentech případů při tomto návratu zjistíme, že jsme dveře samozřejmě zamkli. V souvislosti s touto situací se proto doporučuje, abyste současně se zavíráním dveří dělali ještě jednu vědomou činnost, například si zazpívali vaší oblíbenou písničku či si řekli, co budete mít k večeři. Když si pak nebudete jistí, zda jste zamkli, bude stačit, že se vám vybaví ona písnička nebo jídlo, a vy si tak uvědomíte, že jste opravdu zamkli a ušetříte si tak čas, který byste jinak museli věnovat návratu domů a kontrole dveří.

Nejde vám navléknout jehla

Znáte to, spěcháte ráno do práce či na důležitou schůzku a jednou zjistíte, že vám upadl knoflíček u košile či sukně. Většina z nás v tu chvíli zvolí jiné oblečení, protože si představíme, jak bude čas letět, když se bude dlouhé minuty marně snažit navléknout nit do jehly. Ano, samozřejmě, existují speciální navlékače, ale problém často spočívá v tom, že v požadovaný okamžik navlékač nemáme zrovna po ruce.

V tu chvíli se pak vyplatí znalost triku, použijte starý zubní kartáček. Nasaďte na něj nit a zatlačte jehlu do niti, štětiny z kartáčku budou tlačit nit přes ucho jehly.

Potřebujete pinzetu, ale nemáte ji zrovna po ruce

Dalším častou situací je, že potřebujeme chytit nějakou malou věc a prsty to nedokážeme. V tu chvíli by se nám hodila pinzeta, kterou ale po ruce nemáme. Žádný problém, stačí použít tři mince. Položte je na sebe tak, aby střední mince byla trochu zatažená, a budete takto moci chytit každou maličkost.

Dusíte a nikdo není v okolí

Tato situace může být velmi nepříjemná a zároveň nebezpečná. Jste sami doma a dostanete nepříjemný záchvat kašle. V tom okamžiku byste potřebovali, aby vás někdo bouchl do zad či provedl tak zvaný Heimlichův hmat. To ale bohužel není možné. Doporučuje se tedy postavit se na všechny čtyři a následně naráz zvednout ruce i nohy, abyste dopadli na břicho na zem. Jedná se o účinnou alternativu k Heimlichovu hmatu.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]