Zbavte se navždy hmyzu ve vaší kuchyni. Komáři, mravenci a další se již nikdy nevrátí

Kuchyně je místo, kde chce mít každý dokonalý pořádek, protože se tam skladují potraviny. Vaříme tak a připravujeme jídlo sobě i ostatním. Ať už se jedná o kuchyni doma či v restauraci. Poslední po čem někdo touží, jsou mravenci, mouchy, komáři či švábi. Jenže bohužel právě v kuchyni se tito neřádi vyskytují nejčastěji a zpravidla nebývá snadné se jich zbavit.

Jakmile vidíme tyto nezvané hosty v kuchyni, běžíme do obchodu, abychom si koupili nejrůznější jedovaté produkty, které hmyz zahubí. Nicméně po takovém řádění s chemikáliemi může docházet jak k vdechnutí výparů, což není nic příjemného ani zdravého, nehledě na to, že mohou být zasaženy i potraviny. Jedovaté látky mohou ulpět i na věcech, které k vaření používáme – lžíce, vařečky, hrnce. Z toho mohou pak vznikat i zdravotní problémy.

Naštěstí existují pro nás i méně drastičtější, přesto účinné prostředky, které hmyz zahubí a odpudí. Zkuste to a chraňte zdraví své i vaší rodiny. Potřebovat budete pouze 3 ingredience.

Roztok proti hmyzu

  • 500 ml jablečného octa
  • 500 ml rostlinného oleje
  • 500 ml šampónu

Jak roztok připravit a použít

Všechny uvedené ingredience smíchejte a nalijte do rozprašovače. Důkladně směs protřepejte a nastříkejte na místa, kde se hmyz nejčastěji vyskytuje. Sprej můžete rozprášit po obvodu kuchyně, a také třeba na noc potřísnit i pracovní plochu. Pro člověka je tento postřik neškodný a nijak neohrožuje lidské zdraví. Přesto jej používejte obezřetně a před aplikací schovejte veškeré jídlo. Používejte tento roztok i jako prevenci, pokud jste měli v minulosti problém s výskytem hmyzu u vás v kuchyni.

Mohlo by vás také zajímat, jak se zbavit pavouků v domě. Přečtěte si, jak na to…

Obrázek: pixabay.com