Jednoduché nápady, jak si ještě více zpříjemnit pobyt v koupelně

Příjemná vůně, intimní atmosféra, blikající svíčky, sklenička něčeho dobrého po ruce, miska s čokoládkami či ovocem. To zní jako totální wellness. Ten si můžete dopřát i z pohodlí domova, aniž byste museli někam dojíždět a platit nemalou částku za popisovaný komfort. Proto si připravte svůj vlastní wellness také u vás v koupelně. V podstatě to není zase tak složité.

Stmívače světla

Ostré světlo je v koupelně potřeba, ale ne vždy. Občas člověk uvítá tlumené světlo, které pomůže navodit víc intimní atmosféru a podpoří relaxaci. Buď si pořiďte stmívače světla nebo mějte po ruce stolní lampičku, kterou můžete umístit a postavit na poličku nebo stoleček, aspoň pro tento okamžik. Zůstat v úplné tmě a spoléhat jen na svíčky, by nebyl dobrý nápad.

Svíčky

Když už je řeč o svíčkách, tak ty bezesporu k relaxaci a příjemné koupeli patří také. Pokud nemáte z jakýchkoli důvodů rádi ty klasické, mohou to být LED svíčky. Jsou romantické a podpoří pocit pohody a odpočinku. Svíčky mohou nabídnout vůni i různé světelné variace.

Éterické oleje

Vůně dokáže s psychikou člověka učiněné divy. Proto si nezapomeňte koupit i sadu éterických olejů. Ty můžete používat dle libosti. Některé vůně uklidňují, uspávají, jiné naopak povzbuzují a dodávají energii. Záleží, čemu zrovna chcete dát přednost.

Ručníky a koupelnová předložka

Komfort vám zprostředkuje i kontakt s příjemným materiálem. Asi nebylo moc příjemné vylézat z vany a obléci si škrábavý župan a postavit se na studenou zem. Navíc hezká koupelnová předložka a příjemný ručník je základem každého wellness. Snažte se o vytvoření příjemného prostředí a používání kvalitních materiálů.

Uklízená a zorganizovaná koupelna

V koupelně, kde je nepořádek a na policích rozházené voňavky, šminky, hřebeny se asi moc neuvolníte. Důležité je tedy pohrát si se vzhledem koupelny a nejen ji mít uklízenou, čistou, ale i organizovanou. Jakýkoliv chaos nepřinese požadované uvolnění a odpočinek. Neváhejte vyhodit to, co nepoužíváte a používané věci poschovávat do košíků a organizérů. Když budete mít vše uklízené, naaranžované, voňavé, připravené ručníky, pusťte si klidně ještě i příjemnou hudbu.

Obrázky: bodyhacksm, hellomagazine