Interiérová designérka radí, jak v domácnosti uplatnit béžovou barvu. Zkuste postupovat podle skutečné profesionálky

Fotografie: Pixabay

Béžová barva se opět vrací do módních trendů. Interiérová designérka Kelly Hoppen radí lidem, jak tuto barvu sladit s ostatním nábytkem.

Možná jste si všimli, že je v poslední době béžová barva čím dál oblíbenější. Mnoho žen nosí v této barvě šaty, kalhoty a také si tuto barvu líčí na oči (oční stíny). Béžová barva byla nějakou dobu na ústupu, ale momentálně se opět vrací do módy. Pro interiérovou designérku Kelly Hoppenovou se však béžová do pozadí nikdy nedostala. Podělila se o rady, jak tuto barvu stylizovat v interiéru.

Béžová barva se vrací do módy

Pro Kelly Hoppenovou béžová barva nikdy z módy nevyšla. Neustále ji používá při návrzích interiéru. Podle této designérky lze i s touto barvou vytvořit moderní místnost. Při své práci používá „pravidlo čtyř“, jež doporučuje i jiným lidem. S tímto pravidlem dokážete i vy bez námahy vytvořit neutrální barevné schéma v jakémkoliv pokoji. Kelly se snaží ostatním lidem poradit, jak použít béžovou barvu v interiéru tak, aby byl konečný výsledek moderní.

Fotografie: Pixabay

Pravidlo čtyř od Kelly Hoppenové

Béžová barva je možná na vrcholku módních trendů, ale pokud ji lidé neumí sladit, může konečný výsledek vypadat opravdu špatně. Podle interiérové návrhářky Hoppenové je hlavním klíčem k vytvoření moderní béžové místnosti textura. Měli byste si vybrat tři nebo čtyři různé materiály, které k sobě sladíte. „Můj hlavní tip je zvolit v prostoru tři nebo čtyři různé tóny, každý s jinou texturou, například buklé se saténem, plátnem a kalikem,“ říká Kelly. Toto pravidlo používá od začátku své kariéry a doposud ho nezměnila.

Fotografie: Pixabay

Dále prozradila, že milovala jednoduché látky, které se používaly jako potahové materiály. Ve své kariéře proto začala kombinovat jednoduché látky s těmi složitějšími. Díky tomuto kroku si pro svou práci vytvořila charakteristický styl. Pro někoho může být obtížné sladit čtyři různé druhy látek, všechny by totiž měly být v béžovém odstínu. Při výběru 4 různých látek ve stejném odstínu dodržíte pravidlo čtyř.

Tipy pro malování stěn

Jestliže jste se rozhodli vymalovat určitý pokoj na béžovo, zkuste se řídit tipy, které lidem doporučuje Kelly Hoppenová. Ta radí, aby lidé při malování natřeli na béžovo i lišty, pilíře a strop. Tyto prvky by podle ní měly mít stejnou barvu jako stěna. Kelly nyní uvedla na trh šest neutrálních odstínů barev, na nichž pracovala s firmou Lick.

Fotografie: Unsplash

V momentě, kdy se pustíte do pravidla čtyř, si vždy jednotlivé materiály a jejich barvy zkontrolujte na kvalitním světle. Barevnost určitých materiálů se může lišit při rozdílných světelných podmínkách. Vždy si tóny jednotlivých barev, látky nebo podlahu zkontrolujte na denním světle. Je to stejné, jako když se ženy líčí v tmavé místnosti, teprve na světle uvidíte rozdíl.

Béžová patří mezi základní barvy

Každý rok přichází nové trendy a ty staré odchází. Podle Kelly Hoppenové tyto neutrální tóny bez ohledu na módní trendy zůstanou vždy základem mnoha barevných schémat. Béžová barva je uklidňující a jemná. „Na této renesanci béžové se mi nejvíce líbí, že si mnozí uvědomují, že obstála ve zkoušce času. Vyvinula se a rozhodně si myslím, že tu zůstane,“ řekla Kelly.

Zdroj: Livingetc

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]