Vzala zbytky příze, staré džíny a proměnila je v designový kobereček do domácnosti

Pokud chcete oživit interiér svého bytu, pusťte se do výroby designového koberečku, na který využijete zbytky skladované příze i staré nepoužívané džíny! Můžete projevit svou zručnost a fantazii. Manuální činnost dodá pozitivní energii a výsledek vaší práce udělá radost nejen vám, ale i rodině. Započněte svou kreativní chvilku.

Jaký materiál budete potřebovat?

Ještě předtím, než se pustíte do tvoření, připravte si následující náležitosti:

  • staré tmavě modré džíny
  • zbytky příze (může být jakákoliv barva)
  • barevnou nit (v odstínu příze) a jehlu
  • nůžky
  • kus tvrdého papíru a tužku
  • kus hrubší látky (čtverec asi 50 x 50 cm)
  • kousek kartonu ze staré krabice
  • lepidlo z horkovzdušné pistole

Jak postupovat při výrobě koberečku?

Nejprve si k ruce vezměte kus tvrdého papíru a vystřihněte z něj vzor okvětního lístku. Šířka by měla být cca 8 cm a výška 10 cm (můžete však udělat i menší). Následuje vystřihování okvětních lístků ze starých džínů. Na ně si fixou, nebo tužkou obkreslete několik lístků a ostrými nůžkami ostřihněte.

V další fázi si připravte čtverec hrubší látky, na kterou dokola džínové lístky přilepte pomocí horkovzdušné pistole. Lístky se mohou klidně i překrývat. Poté si vezměte do ruky nit a jehlu a jednotlivé lístečky obšijte, aby lépe držely.

Nůžkami nakonec okvětní listy obstřihněte, abyste získali polotovar připomínající květinu. Také bude potřeba dodělat vnitřní část „květiny“, kterou vyplníte bambulkami z příze. Jejich výroba není nijak náročná.

Na kus kartonu (délka asi 20 cm) si namotejte zvolenou přízi v dostatečném množství, pak ji opatrně shrňte z kartonu a kousky zbylé příze oddělte motouz na několik částí. Ty pak nůžkami oddělte, abyste získali malé bambulky.

Ty přilepte doprostřed květinového koberečku a máte hotovo! Svůj výtvor můžete používat jako předložku v koupelně, nebo jako kobereček v ložnici. Po znečistění jednoduše vyperete v pračce.

Fotografie: Artefakty