Zbavte se nánosu připálenin a špíny z trouby jednoduchým trikem. Budete na něj potřebovat několik igelitových sáčků.
Asi ve většině domácností se chtě nechtě jednou za čas nakumulují igelitové sáčky. Co s nimi? Právě díky „nepropustnému“ materiálu, ze kterého jsou, vám mohou dobře posloužit i při úklidu. Třeba takovou troubu s nimi vyčistíte od připálenin téměř bez námahy.
Aby trouba troubou byla
Luxovat byste měli asi dvakrát týdně, stejně jako čistit toaletu, utírat prach ale stačí i jednou za čtrnáct dní. Úklid trouby nicméně do podobných „tabulek“ úplně nezapadá – jak často byste ji tedy měli čistit? Vlastně to záleží na tom, jak často ji používáte, případně jak šikovní nebo nešikovní při manipulaci s jídlem jste. Pokud se vám pokaždé podaří její útroby zacákat omáčkou, úklid by měl následovat třeba i po každém použití. Jinde postačí třeba i jednou za měsíc.
Abyste se nedostali do bludného kruhu neustálého uklízení, vyzkoušejte trik, který uvádí portál UdachnyeSovety. Ten doporučuje vnitřek trouby důkladně pokrýt čistidlem – přírodním, komerčním nebo třeba tabletou do myčky, jak jsme psali na BydlímeÚtulně. Úklidový prostředek po nečistotách mírně rozetřete a poté zakryjte vrstvou igelitových sáčků. Díky nim se čistič opravdu vstřebá a přibližně po dvou hodinách působení stačí stěny trouby jen otřít vlhčeným hadříkem.
Provoňte a vyčistěte svou domácnost díky obyčejným mandarinkám, které působí lépe než drahé přípravky
Proč je čištění trouby tak důležité
Pravidelná údržba trouby, jejíž součástí by stejnou měrou mělo být i čištění nečistot, mastnoty a připálenin, je velmi důležitá. Podle portálu MarthaStewart je to například z těchto důvodů:
- Jídlo se nepropéká rovnoměrně.
- Připravovaný pokrm může páchnout spáleninou nebo vsáknout odér z předchozího jídla.
- Znečištěná trouba špatně funguje, což má vliv na následnou spotřebu energie.
- Zkracuje se životnost spotřebiče.
- Tuk a mastnota v troubě se může vznítit a způsobit požár.
Rozhodně tedy nejde jen o estetickou záležitost a vizitku hospodyňky. Zanedbaný spotřebič se může pro domácnost stát dokonce až bezpečnostním rizikem.
Napište komentář