Peroxid vodíku je nedoceněný pomocník při čistění záchodu. Stačí namíchat domácí směs a mísa se bude lesknout

Fotografie: dirtyboxface / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Toaleta bývá jedním z nejvíce ohrožených míst pro výskyt bakterií i virů. Abyste se tohoto problému zbavili, vyzkoušejte přípravek, který vaši toaletu dokonale vyčistí.

Domácí práce a úklid jsou nezbytnými povinnostmi, které sice nemusí být vždy příjemné, ale díky nim je domov tím příjemným a útulným místem. Naštěstí existuje spoustu triků a vychytávek, jež mohou jakýkoliv úklid i domácí práce výrazně urychlit a usnadnit. Nemusíte trávit hodiny drhnutím, aby byla vaše koupelna dokonale čistá. Vyčistit koupelnu můžete snadno a rychle i bez použití chemikálií. Nakonec tím ušetříte nejen svůj čas, ale také peníze a životní prostředí.

Jak účinně vyčistit záchodovou mísu

I záchodovou mísu můžete vyčistit šetrně a ekologicky bez použití drahých speciálních čistících přípravků. Zbavíte se tak nejen usazených nečistot, ale také všech bakterií a virů, které se mohou uvnitř záchodové mísy hromadit a množit. Vaše toaleta bude díky tomuto triku nejen mnohem čistší, ale také zdravější. Nemusíte ani ztrácet čas namáhavým drhnutím. Pomocí tohoto přípravku vám půjde čištění skoro samo.

Jak si připravit čistič na záchodovou mísu

Se správným přípravkem může být i čištění záchodové mísy hračka. K přípravě vlastního čisticího prostředku si nachystejte 160 g prášku do pečiva, 60 ml citronové šťávy, půl lžičky sody, polévkovou lžíci peroxidu vodíku (nejlépe poslouží 3%, který seženete v lékárně) a 15–20 kapek libovolného aromatického oleje. Všechny složky důkladně smíchejte a pomocí houbičky umyjte záchodovou mísu. Nechte působit 30–60 minut a následně spláchněte. V případě potřeby postup opakujte.

mytí záchodové mísy
Fotografie: Freepik

Opravte si sami splachovací nádrž

Pokud vám voda v záchodu protéká, je to nepříjemný problém, který je nejen hlučný, ale také finančně nákladný. Častým problémem může být znečištěné splachovadlo nebo ucpaná nádržka na vodu. Pokud máte řetízkové splachovadlo, může být problém v příliš krátkém řetízku, kvůli kterému nedojde ke správnému uzavření vypouštěcího ventilu. Problém může být i ve vypouštěcím ventilu, jenž po letech používání může dosloužit a je potřeba ho vyměnit. Všechny tyto práce naštěstí zvládnete sami i bez použití instalatéra.

Zdroj: Athensmagazine

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]