Připravte si účinný čistící přípravek, díky kterému se bude koupelna opět lesknout

Fotografie: Freepik

Koupelna zářící čistotou je snad nutnost v každé domácnosti. Občas je ale obtížné, čistotu udržet. Zápach, rez, nečistoty a vodní kámen jsou nepřítelem každé hospodyňky. V dnešním článku jsme pro vás připravili návod na jednoduchý postup, jak s těmito problémy raz dva zatočíte.

Vyčistěte všechny nečistoty za pomocí dvou přípravků

I když toaletu čistíme pravidelně, tvrdá voda, která se vyskytuje na většině místech v Čechách, nám naši práci jenom komplikuje. Toaleta se kvůli ní často barví do odpudivé barvy. Je vůbec možné navrátit koupelně zářivou barvu a vůni čistotu i tam, kde čistící prostředky na bázi chloru selhávají? Ano! Budete potřebovat jen dva produkty, které téměř nic nestojí a určitě už je máte dávno doma. Připravte si:

  • ocet
  • tekuté mýdlo
  • štětku

Jak na to

Nejprve odstraňte všechnu vodu z mísy. Nejjednodušší je vylít dovnitř kyblík vody. Hladina vody okamžitě klesne a zbytky můžete odstranit za pomocí plastové lahve. Nyní si připravte čistící prostředek.

Fotografie: Pinterest

Nezapomeňte, že ocet má silný zápach, a tak míchejte opatrně – s otevřeným oknem a rukavicemi na ochranu rukou. Nalijte celý ocet do plastové misky a přidejte tři až čtyři lžíce mýdla. Řádně promíchejte.

Zapomeňte na drahé a neúčinné přípravky z drogerií

Nyní mísu pečlivě a opatrně vydrbejte štětkou za použití směsi. Zbytek tekutiny vylijte do mísy. Zavřete víko a nechte působit jednu až dvě hodiny.

Fotografie: Pinterest

Po uplynuté době toaletu vydrhněte ještě jednou štětkou. Všechny nečistoty by měly zmizet. Vaše toaleta bude čistá jako v den, kdy jste ji koupili. A to bez použití předražených přípravků z obchodů, které jsou navíc plné nebezpečných chemikálií. Tento postup můžete opakovat, kdykoliv budete potřebovat.

Úvodní Fotografie: Freepik