Jak využít staré ručníky – ještě je nevyhazujte!

Máte doma vybledlé, omšelé, oškubané ručníky a zvažujete pořízení nových? Pak ty staré určitě ještě nevyhazujte. Pokud máte rádi ruční práci, recyklaci a využití starých věcí k novým účelům, pak zbystřete.

Nejenže tím šetříte životní prostředí, ale můžete sobě i druhým udělat radost. Přinášíme vám inspiraci, jak ještě ručníky využít a věříme, že něco z dnešní ukázky vás určitě zaujme.

Kobereček

Kobereček do koupelny, předsíně, do ložnice k posteli a kdekoliv jinde. Vyrobit jej můžete jednobarevný, ale klidně i veselý, barevný.

Pro chvíle pohody

Ručníky jsou skvělým materiálem na výrobu deky na pláž. Jednak dobře sají vodu a vyprat je můžete na vysokou teplotu. Stačí sešít větší kusy ručníků k sobě a můžete vyrazit na pláž. Případně si z nich ušijte i plážovou tašku.

Taška z ručníků

Ušít můžete jakoukoliv tašku – malou, velkou a dokonce i pouzdro na šmínky, aby ladilo s taškou. Ucho lze vyrobit látkové, ale i přišít plastové či stylové dřevěné.

Malé ručníky

Omšelé ručníky lze využít opět k utírání rukou, jen je zmenšíte a obšijete nějakou dekorativní látkou. Můžete je nechat vyskládané v koupelně blízko koše na prádlo. Po použití jednoduše hodit do koše a každý host nebo člen rodiny použije vždy čistý ručník.

Koupací hračka

Ze starých ručníků můžete ušít koupelnové pomůcky, což uvítají hlavně děti. Ať už kočičky, pejsky, zajíce či medvídky.

Polštářky

Polštářků není nikdy dost. V létě je využijete při zahradním posezení, opalování. Ať už na balkóně, terase či zahradě. Místo klasických polštářků můžete ušít i měkoučké sedací podložky.

Potah na židli

Vaše židlička již vykazuje známky opotřebení, ale stále dobře slouží? Pak smetete dvě mouchy jednou ranou. Opravíte židličku a využijete starý ručník.

Co dalšího lze z ručníku vyrobit?

Prakticky cokoliv vás napadne. Ušít z nich můžete kapsář, papučky, patchworkový přehoz na postel, župánek, utěrky do kuchyně, hadříky na čištění, potah na mop (vytírání) a mnoho dalších věcí. Než cokoliv vyhodíte, přemýšlejte, jak by vám daná věc mohla ještě posloužit.

Obrázky: domesblissity.com