Recyklace starých kávových a čajových hrníčků – bezva nápady

Máte doma jeden nebo rovnou celou sadu starších hrníčků, které již skoro nepoužíváte, a zabírají v lince místo, protože je vám líto je vyhodit? Pak zbystřete. Hrníčky opravdu vyhazovat nemusíte a můžete je dál využít na řadu originálních věcí. Recyklace je dnes moderní. Proč vyhazovat něco, co může dál sloužit, jen jiným způsobem. 

Jedná-li se o starší hrníčky i s podšálky, případně pouze hrníčky, pak nemusíte mít obavu, že něco zkazíte. Naopak, povolte uzdu fantazii, kupte si další pomůcky a pusťte se do tvoření. Přinášíme několik tipů na jejich originální využití.

Krmítko pro ptáčky

Hrníček přilepte sekundovým či jiným lepidlem k podšálku a připevněte na jakékoliv místo na vaší zahrádce či balkoně. Buď můžete zavěsit pomocí provázku za ouško, případně hrníček přilepit na plot, větev stromu, tyčku, kterou zabodnete do země.

Originální stojan na květináč

V tomto případě můžete využít nejen hrníčky, ale i další kousky staršího nádobí. Zkrátka budete je lepit na sebe. Dolů umístíte jako podstavec talíř a na něj pak už skládáte další nádobí: čajovou konvičku, dezertní talířek, hrníček. Skončíte opět jídelním talířem. Inspiraci naleznete v přiloženém videu.

Šperkovnice

Pokud máte starší hrníčky (klidně i různých barev) a skleničky na víno, pak zkuste vyskládat šperkovnici. Začnete opět talířem, mističkou do které přilepíte skleničku na vyšší stopce, opět talíř, mističku a hrníček. Celé můžete nakonec přestříkat sprejem, aby se sjednotil vzhled, máte-li nádobí různých barev a vzorku.

Domácí svíčky

Patříte-li k milovníkům svíček, pak si je doma vyrobte sami. Stačí čajové či kávové šálečky, vosk, knot a hurá do práce. Umístit je pak můžete kamkoliv vás napadne. Na poličku, parapet či obývací stěnu.

Mini květináče

Do dna hrníčku vyvrtejte dírku, aby měla kudy odcházet voda a nasypte do něj hlínu. Nyní už stačí pouze zasadit rostlinku. Ozdobit si takto můžete domácnost, ale i venkovní posezení. Máte-li hrníčky větších rozměrů, zasaďte do nich bylinky.

Video inspirace pro vaše tvoření

Obrázek: pixabay.com