Různé barvy houbiček na nádobí mají své opodstatnění. Liší se totiž drsností jejich spodní části

Fotografie: Depositphotos

Mytí nádobí se člověk nevyhne, ani kdyby stokrát chtěl. Proto je nutnou výbavou každé domácnosti alespoň jedna houbička na nádobí. Jednotlivé barvy však indikují její vlastnosti.

Houbičky na nádobí bývají většinou prodávané v sadě ve více kusech a s různými barvami. Na první pohled se to může zdát jako marketingový tah, aby barvy nalákaly co nejvíce zákazníků. Ve skutečnosti každá barva houby skrývá různé mycí vlastnosti. Začněte rozlišovat jednotlivé mycí houby a používejte je tím nejlepším způsobem. Tato geniální vychytávka vám usnadní spousty práce a ušetří vás namáhavého drhnutí.

Různé barvy houby

Každá barva houbičky má jiné mycí vlastnosti, neplatí to však o měkké části houby. Ta je opravdu barvena jen pro marketingový efekt. Při výběru houby byste se vždy měli zaměřit na její spodní drsnou část. Podle toho, jakou má tato část barvu, je mycí houba primárně určena k čištění určitého povrchu a nečistot. Vybírejte mycí houbu podle barvy drsnější části a nikdy nesáhnete vedle. Váš úklid tak bude efektivní a rychlý.

Zelený spodek houby

Pokud je drsnější část houby v zelené barvě, hodí se tato pomůcka skvěle k vyčištění připálených zbytků jídla, seschlých kusů potravin nebo zmrzlého tuku. Povrch této houby je opravdu drsný. Díky tomu snadno odstraníte i ty nejtvrdší nečistoty. Při mytí nádobí zelenou houbou byste však měli být opatrní, abyste nepoškodili povrch smaltového nádobí.

Hnědá nebo červená houba

Drsnější část houby s hnědou nebo červenou barvou nebývá tak drsná jako zelená. Přesto se v ní ukrývá abrazivní materiál, který si snadno poradí se všemi mírnými nečistotami. Odolné skvrny či ztvrdlé stopy zaschlého jídla na nádobí nechte před mytím touto houbou nejprve odmočit. Ušetříte si tímto krokem spoustu času i drhnutí.

mycí houby
Fotografie: Pexels

Žlutá barva houby

Pokud je spodní část houby žlutá, jedná se o tu nejjemnější houbičku na nádobí, kterou si můžete pořídit. Tuto houbu skvěle oceníte obzvláště při mytí skleněného nádobí, porcelánu nebo dalších křehkých kusů náchylných na poškrábání. I s touto houbičkou byste však měli pracovat velmi opatrně. Pokud nádobí není příliš znečištěné, měli byste k jeho mytí použít měkkou část houbičky.

Zdroj: Sovkusom

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]