Máte v interiéru málo místa? Zkuste tyto triky a šetřete prostorem

Téměř každý někdy řešil nedostatek místa v interiéru. Nicméně i v malém bytě se najde řešení. Pouze je nutné vědět jak na to. Společně si dnes projdeme kuchyni, obývací pokoj, ložnici i koupelnu a poradíme, jak docílit maxima úložného prostoru.

Koupelna

Co se koupelny týče, je potřeba v ní šetřit doslova každým centimetrem. Kosmetiku lze umístit nejen na police namontované nad vanou či do sprchového koutku, ale i na zadní straně dveří. Lze tam namontovat háčky a pověsit kapsář, případně ručníky a jiné koupelnové textilie.

Kuchyně

Jestliže máte jen malou kuchyňskou linku, lze pomocníky, jako je varná konvice, mikrovlnná trouba, toaster či mixér umístit na polici přimontovanou mimo pracovní desku. Budete je mít po ruce a přitom nebudou překážet. Na vnitřní strany dvířek můžete pověsit závěsné košíky anebo namontovat poličky/přihrádky na drobnosti, jako jsou alobal, potravinová folie, koření, pokličky apod. Více prostru získáte i tím, že si místo židlí pořídíte sedací taburety s úložným prostorem a sklápěcí stůl.

Ložnice

Nejvíce místa zabírá v ložnici vždy postel. Buď si můžete pořídit postel s úložným prostorem, nebo využít co nejvíce prostor pod postelí. Umístit se tam dají plastové či dřevěné boxy na kolečkách, ale i krabice, do kterých uložíte například sezónní oblečení. Místo nočních stolků můžete po stranách vést police od země do stropu a vyskládat na ně třeba knížky či cokoliv jiného.

Obývací pokoj

Obývák slouží jako společenská místnost a bohužel i jako skladiště různého majetku. Doporučujeme nezahlcovat zbytečně malý prostor věcmi, které nejsou důležité. Je rozdíl mezi, chci a potřebuji. Proto si předem promyslete, zda určitou věc pouze chcete anebo skutečně potřebujete. Televizi můžete pověsit přímo na stěnu a pro některé věci vystavět policový systém vysoko ke stropu. Nahoru umístit méně používané věci, případně si pořídit schůdky. I zde se hodí sedací souprava či konferenční stolek s úložným prostorem či taburety.

Obrázek: pixabay