Jaro a úklid chalupy – S námi jej zvládnete lehce

Jaro sebou přináší dobu, kdy začínáme čerpat energii z prvních slunečních paprsků a nedočkavě očekáváme dobu dovolených. Místo, kde trávíte chvíle odpočinku, neznáme, ale nezřídka vyrážejí rodiny na svou chalupu. Ta během zimy žije svým vlastním životem, proto je nejvyšší čas dát ji do pořádku a připravit příjemný pobyt pro jarní i letní období, abychom si mohli užívat chvíle relaxace.

Přesto, že jste třeba svou chalupu navštěvovali i během zimy, bude s největší pravděpodobností začouzená a vyžadovat úklid a vyvětrání. Úklid chalupy nemusí znamenat žádnou velkou dřinu, když si vše předem pečlivě naplánujete. Nemusíte přece stihnout vše za jediný víkend. Mimo vhodných čisticích přípravků si můžete vzít sebou i šikovné pomocníky, kteří vás hodlají během volna na chalupě rovněž navštěvovat. Proč by měli čerpat jen benefity? Jen ať klidně také přiloží ruku k dílu.

Jaro v útulné chalupě

Jaro si plně vychutnáte na své chalupě, když jí předem připravíte. Přemýšlejte dopředu, jak při úklidu postupovat. Začněte s těmi složitějšími úkoly a bude se vám uklízet snadněji. Zapojte rodinu či přátelé, kteří si rovněž jezdí za vámi pravidelně užívat. Nemáme na mysli sousedy, jež k vám přijdou na kafe nebo známé, co vás náhodou navštíví cestou z výletu. Připravte sobě a všem pomocníkům odměnu – upečte si třeba dobrý koláč k úklidové přestávce. Nesnažte se také zvládnout vše během krátké doby.

Plánovaný úklid ulehčí námahu

Ze všeho nejdříve se zaměřte na úklid místností, které musíte ihned používat. To je určitě kuchyně, toaleta a koupelna, ložnice (ložní prádlo, matrace, obsah skříní). Máte-li chalupu větší, málo času a velmi zaneprázdněné pomocníky, zkuste využít některou úklidovou službu. Jednorázová investice bude patrně vyšší, ale lehčí úklidové práce už pak zvládnete levou zadní.

Obrázek: pixabay.com