Manželé si splnili sen o levném bydlení v důchodu. Elegantní malý domek nabízí i koupelnu a krb

Fotografie: Nanda Sluijsmans / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Malý domek místo domu se třemi ložnicemi si pořídili senioři z Tennessee. Ve svém tiny house mají vše, co potřebují, a jejich měsíční výdaje jsou minimální.

Twilia Rodriguez žila se svou rodinou ve velkém domě se třemi ložnicemi, dvěma koupelnami a dvougaráží. Jak to ovšem bývá, čas plynul, děti odrostly a z rodného domu se odstěhovaly. A když se Twilia s manželem dostali do důchodového věku, uvědomili si, že tak velký dům vlastně nepotřebují. Tehdy se rozhodli, že jejich budoucím domovem bude tiny house. Důvodů k této změně měli několik: nevyužité prostory, vysoké výdaje na bydlení, příliš mnoho času a úsilí, které museli vynaložit na údržbu domu.

Místo rodinného domu tiny house

Manželé se rozhodli pro jednodušší životní styl s tím, že si v důchodu užijí větší finanční svobodu a volný čas. A to jim měl malý domek přinést. Twilia své nápady na nový domov načrtla na papír a pustili se do hledání vhodného domku. Našli ho na YouTube u společnosti Incredible Tiny Homes v Tennessee a jako nové bydliště využili The Forest, lesní komunitu v blízkosti Smoky Mountains, kterou přímo ITH spravuje. Za pozemek včetně vody a kanalizace se platí pouhých 225 dolarů (cca 5 240 Kč) za měsíc. Za elektřinu a internet utratí Rodriguezovi dalších 125 dolarů (cca 2900 Kč), píše se na webu MyPositiveOutlooks.

S výstavbou nového domova manželé neotáleli. Jejich nový dům má rozměry cca 7 x 4 metry a stál 56 tisíc dolarů (ccca 1,3 mil. Kč). Vejde se do něj všechno, co partneři v seniorském věku potřebují. Domek byl opatřen novými okny a kovovou střechou měděné barvy. Střechu doplňuje vikýř. Z venkovní strany byl dům obložen světlými dřevěnými palubkami, takže do lesní komunity skvěle zapadá. Venkovní prostory jsou doplněny dřevěnou terasou s posezením a venkovní kuchyní. Nachází se tu plynový gril i udírna. U domku je i stylový přístavek, který poskytuje skladovací prostory. Mimo jiné je tu umístěn i velký pultový mrazák.

Nevyužívaná stodola prošla obdivuhodnou přestavbou. Mladí manželé z Česka se o ni postarali sami

Plnohodnotný život s minimálními výdaji

Interiér zahrnuje obývací pokoj s malým krbem pro příjemné večery. Samozřejmostí je i menší kuchyně s dřezem pro ruční mytí nádobí a sporák s troubou pro pečení, kterému se Twilia ráda věnuje. Ani koupelna není velká, ale je naprosto funkční a dostačující. Sprcha, splachovací WC, průtokový ohřívač vody – jak uvádí web TheSun. A kromě toho je v domě i pračka se sušičkou. Schody, které vedou do podkrovní ložnice, skrývají praktické úložné zásuvky.

Svůj život v R Tiny House Life, jak svůj mini dům Rodriguezovi nazvali, si senioři nesmírně užívají. Minimální výdaje, minimální údržba domu a více času na vlastní život v přírodě jim připadá jako sen. A přece je to pravda. Jen se člověk musí umět k tomuto kroku rozhodnout. Rodriguezovi nejsou jediní manželé, kteří svůj důchodový věk tráví v tiny house. I o jiných, kteří se takto zařídili, jsme na webu BydlímeÚtulně psali.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*