Dokonalé DIY nábytkové projekty, které nenechají žádného kutila v klidu

Patříte k těm, kteří dávají přednost originalitě a nebojí se vzít do rukou nářadí a pustit se do výroby DIY nábytku? Pak by vás mohl zajímat dnešní příspěvek, kde vám ukážeme, co vše lze vyrobit – od stolečku, sedací pohovky po industriální trubkový regál.

Přemýšlíte o koupi nového gauče či pohovky do dětského pokojíčku, pokoje pro hosty či do předsíně? Proč to nezkusit svépomocí a nevyrobit si něco, co ostatní nemají a ještě mít radost z hotového díla. Trvat vám to bude několik hodin a ušetříte spoustu peněz.

DIY gauč svépomocí

Potřebovat budete především desky, pak lepidlo na dřevo, šrouby, brusku, vrtačku, šroubovák. Desky si můžete buď nařezat sami anebo si jen doma připravit projekt a nechat si desky přesně na míru nařezat tam, kde je budete kupovat. Každý šikovný kutil zvládne vyrobit základnu. Sešroubovat zadní opěrnou část, boční strany a sedací část + střed, na kterém bude sedací část držet a zabrání tomu, aby se sedací plocha prohýbala. Pak už stačí umístit molitan s potahem, přehoz a polštářky, které dodají šmrnc.

Čelní deska za postelí

Toužíte po dřevěné posteli, ale je škoda zbavovat se vaší současné postele a ještě pár let vydrží, takže na novou dřevěnou si musíte počkat? To nevadí. Stačí, když postel hezky upravíte, ustelete, opatříte přehozem a umístíte pouze dřevěnou čelní desku. Ona to v podstatě není vůbec dřevěná deska, ale obložení, které dostanete koupit například v IKEA. Instalace je velmi snadná.

Průmyslový trubkový regál

Také se vám líbí industriální styl, pro který je typické využívání vysloužilých trubek? Tento mě osobně velmi uchvátil, protože tento styl zbožňuji. Možná jste na tom podobně? Tyto regály bývají zpravidla velice drahé. Vyrobit si je můžete však sami. Výroba zabere pokročilému začátečníkovi cca 12 až 14 hodin. Je potřeba hledat a koupit co nejlevněji tuto regálovou jednotku anebo vám výroba zabere více času a vyrobíte si ji sami. Dřevěné desky lze použít i starší a recyklovat. Budete muset obrousit, začistit, ošetřit, nařezat a namořit dřevo.

Inspirace na DIY stůl s dřevěným efektem

Obrázek: housebeautiful.com