Metody, díky kterým vaše koupelna nabude luxusnějšího vzhledu, aniž by musela projít nákladnou rekonstrukcí

Fotografie: Pixabay

Vyzkoušejte tyto jednoduché metody, rady a tipy a učiňte vaši koupelnu mnohem luxusnější a lépe vypadající.

Ačkoliv je koupelna místem, ve kterém netrávíme tolik času jako například v obýváku nebo kuchyni, i tak ale chceme, aby působila hezkým a vkusným dojem. Toho však lze dosáhnout překvapivě snadno, stačí se držet několika základních kroků. Díky nim pak svou koupelnu proměníte v hotovou oázu klidu a relaxace.

Použijte tapetu a sjednoťte barvy

I obyčejná nalepovací tapeta dokáže vaši koupelnu dokonale zpestřit a dodat jí ten pravý šmrnc. Navíc ji stačí použít pouze na jednu stěnu, takže vás tato položka ani nevyjde na příliš mnoho peněz. Když k ní poté sladíte barvy a styl celé koupelny, bude působit skutečně nadstandardním a vskutku moderním dojmem.

Fotografie: Unsplash

Zvolte velké zrcadlo

Zrcadlo by mělo být jasnou dominantou koupelny, zejména pokud jich v domě jinak nemáte příliš mnoho. Pokud vám to tedy prostory koupelny dovolí, zvolte zrcadlo spíše větší. Nejenomže se v něm pohodlně uvidíte vy i každý člen domácnosti, ale navíc vaší koupelně dodá skutečně vkusný a luxusní vzhled.

Věci uložte do nádob

Malé skleněné nebo designové nádoby na vatové tamponky, tyčinky či jiné potřeby, které se v koupelně běžně vyskytují jsou skvělou volbou pro její oživení a vkusné uspořádání. Na trhu můžete najít hned celou řadu nejrůznějších stylů a motivů, takže si můžete vybrat přímo ten, který se bude hodit do vaší koupelny. Vzhledově to bude působit mnohem lépe než obyčejné krabičky, ve kterých tyto potřeby již jsou.

Udržujte pořádek

Nic nedodá vaší koupelně lepší vzhled, jako když v ní máte úhledný pořádek a všechno je na svém místě. Je proto velmi důležité, věnovat péči úklidu této místnosti pravidelně a pečlivě. Nevzhledné vrstvy rachu nebo líčidla rozházená kolem umyvadla totiž příliš hezky nepůsobí. Také pravidelně vyměňujte ručníky, čímž zabráníte jejich zápachu a množení bakterií.

Nechte ji provonět

Jednoduchou metodou, jak dodat vaší koupelně to pravé kouzlo luxusu a dobrého dojmu, je provonění celé místnosti. K tomu se nabízí hned celá řada možností od vonných svíček, aromatických zápalných tyčinek, až po vodní difuzéry či lehké rozprašovače. Vůni si tak můžete vybrat přímo podle vašeho gusta a ve vaší koupelně se hned budete cítit mnohem lépe.

Fotografie: Unsplash

Zařaďte do koupelny rostliny

Rostliny jsou skvělým prvkem, který dokáže dokonale dotvořit dojem celé domácnosti, bez výjimky koupelny. Vyberte si tedy ten pravý druh, který zvládne i vlhčí podmínky s menším množstvím světla a poté stačí pouze umístit rostlinu na vhodné místo, kterému může kralovat. Pro tento účel se dokonale vodí druhy jako lopatkovec, šplhavice, monstera deliciosa, či řada exotických vlhkomilných rostlin.

Fotografie: Freepik

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]