Rychlá a pohodlná cesta ke svěží koupelně, která oslní i hosty: Klíčem je péče o odtok i vlhkost

Fotografie: Wendy Harman / Creative Commons / Attribution 2.0

Čištění koupelny a boj s nepříjemným zápachem nemusí být složitými úkoly. Objevte jednoduché a účinné triky, které do vaší koupelny vrátí svěžest.

Vstoupíte do koupelny a ihned ucítíte nepříjemný zápach? Chcete se ho zbavit a vrátit do místnosti svěžest? Důvody tohoto nepříjemného stavu mohou být různé – od nedostatečné ventilace až po naše každodenní návyky. Nemusíte zoufat, existuje snadné řešení, jak těmto problémům předejít a užít si čistou a svěží koupelnu, která bude těšit vás i vaše hosty.

Zabraňte tvoření vlhkosti

Nedostatečná ventilace a hromadění vlhkosti mohou v koupelně způsobit nepříjemný zápach. Pravidelně místnost větrejte, abyste zajistili proudění čerstvého vzduchu a zabránili tvorbě plísní. Pokud je vaše koupelna bez okna, nezapomeňte po koupeli nechat pootevřené dveře. Mnoho koupelen disponuje alespoň ventilátorem nebo jiným odvětrávacím zařízením, tak je používejte.

Další nepříjemný zápach může pocházet ze záchodu. Zkuste použít speciální pastilky nebo tablety. Připravit si můžete snadno i domácí, které nejen zbaví toaletu zápachu, ale také ji perfektně vyčistí. Smíchejte jedlou sodu a kyselinu citronovou ve stejném poměru, nalijte malé množství vody a přidejte esenciální olej pro vůni. Tablety formujte a nechte ztuhnout. Použijte je před hosty nebo kdykoliv potřebujete rychle osvěžit toaletu.

Odstraňte zápach z odtoku

Jednoduchým řešením zápachu z odtoku je použití jedlé sody a octa. Nasypte do něj dvě lžíce jedlé sody a nalijte půl šálku octa, nechte působit a spláchněte horkou vodou. Bakterie, které způsobují zápach, budou pryč. Stejné je to u vany, ale na ni můžete zase zkusit něco jiného, a to skořici. Vařte směs skořice ve vodě, přidejte citronovou kůru a hřebíčky, poté směs nechte působit v odtoku. Nepříjemný zápach bude zcela neutralizován.

odtok vana
Fotografie: Pixabay

Konečně to nejdůležitější, nezapomínejte na pravidelnou údržbu koupelny. Pravidelné čištění a kontrola odpadů vám pomohou zabránit vzniku nepříjemného zápachu a udržet vaši koupelnu vždy svěží a čistou. S těmito jednoduchými triky bude čištění a údržba koupelny hračka.

Zdroj: Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]