Jednoduché rady a tipy, jak správně uspořádat malou ložnici a opticky ji tak znatelně zvětšit

Fotografie: Unsplash

Jednoduché rady a tipy designérů, kteří vám pomohou se správným návrhem vaší ložnice tak, aby byla útulná a vkusná.

V dnešní době se mnohdy setkáváme s byty, které se spíše podobají drobným úložným prostorům a těžce do nich vměstnáme vše, co bychom si přáli. I pokud však váš dům není hotovým palácem a máte spíše prostorově omezenější místnosti, existuje mnoho způsobů, jak je zařídit útulně a vkusně. Možná vám s tím pomohou právě tyto jednoduché rady a tipy designérů, kteří se specializují na návrhy drobných obydlí.

Dejte přednost světlým barvám

Jedním ze způsobů, jak docílit opticky většího vzhledu vaší ložnice, je správné užití barev. Ty by pro této účel měly být spíše světlejší a světlo propouštějící. Díky tomu bude celá místnost krásně prozářená a bude působit větším dojmem. Ideální barvou tak je béžová, světle šedá, žlutá a podobné.

Fotografie: Unsplash

Použijte vestavěné prvky

Vestavěná skříň jako dominanta celého pokoje dodá místnosti hned o něco větší nádech. Díky prvkům, které jsou od země po strop bude totiž působit vyšší a celkově prostornější. Opět se však držte méně výrazných barev tohoto prvku, který tak dokonale zapadne do celého kontextu.

Minimalistické postele a jejich vybavení

Jelikož je ložnice primárně určená ke spaní a odpočinku, jejím důležitým prvkem bude také postel. Ta by však měla být v duchu jednoduchosti společně s jejím vybavením v podobě stolků, opěrek a světel. Volte proto raději postele, které tyto prvky mají ve svém čele nebo jsou sestaveny vskutku šikovně vzhledem k prostoru, který máte k dispozici.

Fotografie: Unsplash

Udržujte pořádek

Nevýhodou malé místnosti je fakt, že jakýkoliv předmět, který je mimo své místo, tvoří nepořádek, který jí značně ubírá prostor. Proto mějte věci v této místnosti vždy pečlivě uložené a na svých místech. K tomu můžete použít nejrůznější poličky, úložné boxy nebo multifunkční kousky nábytku v podobě stolů spojených s knihovnou atd.

Zvolte vkusné doplňky

I v menších prostorech lze mít hezké doplňky, které dotvoří design celé místnosti a dodají jim ten pravý šmrnc. V menších ložnicích musí být tyto doplňky však vybírány velmi opatrně a vzhledem k prostoru. Volte tedy spíše polštáře v barevném provedení, které ladí k místnosti, univerzální zelené rostliny, které oživí každý prostor a také svíčky a drobné sošky.

Fotografie: Unsplash

Vyberte ten pravý koberec

Koberec dokonale dotvoří celý dojem ložnice, je však velmi důležité, vybrat ten pravý. Zvolte proto raději koberec na míru tak, aby seděl po celé místnosti a dokonale zakrýval podlahu. Ta bude v jedné barvě působit sjednoceně a větším dojmem.

Zdroj: Apartmenttherapy