Ložnice v podkroví – útulné snění s jasnými pravidly

Ložnice v podkroví je pro mnohé z vás vidinou útulně zařízeného pokojíčku, kde není nouze o romantiku. Umístění ložnice právě do těchto prostor skrývá hned několik praktických výhod.

Ložnice není náročná na výšku stropu, lze zde využít i prostor pod skosením střechy a za bezesporu největší výhodu lze označit skutečnost, že v podkrovní ložnici budete vzdáleni od společenského ruchu, což je příznivé pro váš klidný spánek. Zařídit si ale ložnici v podkroví tak, aby nejen pěkně vypadala, ale zároveň i dobře sloužila, není jednoduchý úkol – ba naopak, zařízení ložnice v podkroví má svá jasná pravidla…

Útulná ložnice, aneb vaše oáza klidu

Nezáleží na tom, zda se chcete pustit do zařízení ložnice v podkrovním bytě nebo jen toužíte využít prostor v podkroví ve vašem rodinném domě – tak či onak byste měli vědět, jak u tohoto úkolu správně postupovat. S trochou snahy a špetkou rozvahy zde můžete vykouzlit vaši oázu klidu, kam budete moci utíkat před všedními starostmi a povinnostmi.

Jak do podkrovní ložnice dostat světlo?

Jednou z nevýhod podkroví může být nedostatek denního světla. Mohlo by se zdát, že přítmí ložnici vůbec nevadí, ale není to pravda – i zde je přísun světla bezpochyby důležitý. Možností, jak podkrovní ložnici prosvětlit, je několik – vsadit můžete na střešní okna, menší vikýře nebo solární potrubí. Pokud nemáte čas ani finanční prostředky na technické zásahy do místnosti, pak vám doporučujeme umístit do vaší ložnice zrcadla. Ta celý prostor prosvětlí, zároveň jej opticky zvětší a ve finále mu ještě dodají příjemný šmrnc.

Nábytek v rozumné míře

Obecně platí, že byste svou ložnici neměli zbytečně zahlcovat nábytkem a u ložnice v podkroví tohle nepsané pravidlo platí dvojnásob. Podkrovní prostory jsou unikátní především pro své tvary dané linií střechy a to důležitější je zachovat zde vzdušnost. Nábytek do této místnosti proto volte s rozumem a umístěte si sem jen takové kousky, které skutečně potřebujete a využijete.

Umístění postele, aneb kam s lůžkem?

U nábytku ještě chvíli zůstaneme. Neodmyslitelnou součástí každé ložnice je postel, která představuje dominantu interiéru. Pokud váháte nad jejím umístěním, nechte si od nás poradit. Doporučujeme neumisťovat postel přímo pod okno, ba naopak ji situovat tak, aby čelem nezavazela o skosenou zeď a umožňovala vám tak se na posteli i posadit – oceníte ve chvílích, kdy si budete chtít číst, luštit křížovky nebo se dívat na televizi.

Obrázek: pixabay.com