Už žádné šmouhy na oknech. Díky postupu, který používají i profesionální uklízečky, si výrazně usnadníte práci

Fotografie: Depositphotos

Na jaře se pouštíme do zevrubné údržby domácnosti, a také do čištění oken. Je to činnost, kterou nemáme rádi, ale musíme ji udělat. Tentokrát si ale vyčistíte okna bez šmouh.

Patří to mezi triky našich babiček, které vždy měly v rukávu plno nápadů, kterými si usnadnily domácí práce. Právě jednoduchost a rychlost je důležitá, abyste zvládli veškerý úklid doma, který potřebujete na jaře dělat. Při čištění oken můžete použít triku, díky kterému vám půjdou vyčistit okna stehno a rychle, bez šmouh a zároveň se na nich také budou mnohem pomaleji usazovat nečistoty.

Fotografie: Freepik

Čistíme okna bez šmouh

Mezi to dobré na receptech našich babiček zpravidla patří také skutečnost, že se jedná o metody, které jsou šetrné a zároveň ekologické. Nemusíte se obávat, že by se jednalo o něco agresivního. To je důkazem také v tomto případě. Do vašeho běžného čisticího prostředku na okna postačí přidat několik kapek glycerinu. Glycerin koupíte třeba v lékárně, přičemž stojí pár korun. Pokud nemáte glycerin, můžete zkusit použít také aviváž, která by měla mít podobné účinky. Přidání některé z těchto přísad zajistí, že:

  • Okna budou déle odolávat nečistotám
  • Nebudou vznikat šmouhy

Na takto ošetřených oknech se tak rychle neusadí prach a nejrůznější další nečistoty. Také, pokud budete chtít okna kdykoliv dočistit, třeba je zbavit nějakého nově vzniklého flíčku nebo je budete chtít očistit po dešti, nebudou vám vznikat šmouhy.

Fotografie: Freepik

Vlastní čistič oken s glycerinem

Pokud jste si koupili v lékárně glycerin, můžete si z něj vyrobit také zcela vlastní čistič oken. Nemusíte tedy používat komerční produkty. Postačí vám kromě glycerinu voda a ocet. Do litru vody, ideálně destilované, nalejte sklenici octa. K tomu přidejte 20 až 30 kapek glycerinu. Čistič máte hotov! Nyní stačí přelít do láhve s rozprašovačem. Na čištění oken vám postačí běžná mycí houba.

Do redakce Bydlimeutulne.cz jsem se přidala během svých studií a práce redaktorky mě tak nadchla, že jsem se rozhodla zůst... [Více o autorovi]