Jednoduchý a ověřený způsob, jak zbavit oblečení nevzhledných skvrn od potu

Fotografie: Freepik

Máte svou oblíbenou košili nebo halenku, ale trápí vás, že má v podpaží žluté skvrny, kterých se nemůžete zbavit? V článku najdete několik dobrých tipů, jak si od žlutých skvrn jednoduše pomoci, abyste o oblíbený kousek oblečení nepřišli. Skvrny může zanechat jak deodorant, tak i náš pot, který je v mnoha případech velmi agresivní.

Jak se vůbec vytvoří skvrny v podpaží?

Není to žádný neobvyklý jev – nejběžnější příčinou jsou pot a deodorant/antiperspirant. Účinek antiperspirantu přispívá k tvorbě bílých skvrn. Abyste se tomuto problému vyhnuli, musíte chvíli po nanesení antiperspirantu počkat, než si košili nebo tričko obléknete. V praxi to však mnoho lidí nedodržuje. Bílé skvrny na triku jsou ale nepříjemné, navíc se jich těžko zbavujete.

Žluté skvrny jsou od lidského potu. Při neustálém pohybu se mu nevyhnete, zvláště v létě. Použít můžete chemické přípravky, které ale nejsou zdravé pro naše tělo. Použít můžete suroviny, které máte doma v kuchyni.

Jedlá soda vám v odstranění skvrn pomůže. Je to přípravek, který je oblíbený nejen v kuchyni, ale také při úklidu domácnosti nebo zabarvení košil. Nemusíte tak utrácet spoustu peněz za drahé prostředky, protože jedlou sodu seženete v každém obchodě a nestojí mnoho peněz.

Kromě jedlé sody vám pomohou i další suroviny

Chemikálie mohou dokonce změnit vzhled košile nebo ji úplně zničit. Mezi další produkty, které můžete v boji se skvrnami použít, patří:

  • Amoniak
  • Citronová šťáva
  • Ocet
  • Sůl
  • Aspirin
  • Peroxid vodíku

Většina z těchto surovin je ještě zkombinovaná s jedlou sodou pro větší účinnost. Tyto přísady mohou od bílých i žlutých skvrn. Důležité je odstranit skvrny hned, jak je to možné. Žehlička navíc skvrny ještě zafixuje, takže nikdy špinavé košile nežehlete – takové zabarvení už odstraníte opravdu těžko.

Fotografie: Freepik

Někteří lidé ale zbytečně nechtějí riskovat, a nosí košile zabarvené od potu či deodorantu. Několik dní si možná nikdo nevšimne, ale pro člověka to začne být nepříjemné, a nakonec se stejně uchýlí k chemickým přípravkům. Proč si tedy neulehčit práci a nevyužít suroviny, které máte doma? Jejich použití je jednoduché a nezabere mnoho času.

Takové skvrny se totiž týkají každého z nás. Někteří z nás mají dokonce z tohoto důvodu zapovězené krátké nebo dlouhé rukávy, protože se potí velmi často. Pocení ale můžete ovlivnit stravou, která by měla být ve všech ohledech vyvážená.