Jednoduchý způsob čištění mýdlových skvrn z dlaždic v koupelně s dlouhotrvajícím efektem

Fotografie: Freepik

V každé koupelně se bojuje s tím samým problémem. Ve sprchovém koutu nebo ve vaně zůstávají mýdlové skvrny, které se velmi těžko odstraňují a vypadají velmi nevzhledně. Chcete-li je odstranit, můžete použít jednu z metod, které vám představíme níže. Jde o velmi snadné a levné způsoby, jak se těchto nečistot zbavit.

Ocet a prací prášek

Tato levná domácí metoda je mimořádně účinná. Jak na to? Nejprve připravte obě ingredience. Nachystejte si litr octa a 100 g prášku na praní. Ocet dejte do vhodné nádoby a zahřejte jej na sporáku nebo v mikrovlnné troubě. Není to nezbytné, ale usnadní to rozpouštění pracího prášku. Poté smíchejte ocet s pracím práškem a vznikne vám čisticí prostředek, který aplikujte houbičkou na mýdlové skvrny. Nechte působit asi 30 minut a opláchněte vodou.

Zubní pasta jedlá soda, prostředek na mytí nádobí a citron

Tyto ingredience sice působí poněkud překvapivě, ale dohromady tvoří silný čisticí prostředek, který si s mýdlovými skvrnami poradí jako žádný jiný. Jak postupovat?

Připravte si:

  • 2 lžíce zubní pasty (30 ml)
  • Šťávu z 1/2 citronu
  • 2 lžíce jedlé sody (18 g)
  • 1 polévková lžíce mycího prostředku (15 g)

Všechny přísady smíchejte dohromady. Poté naneste produkt na stěny sprchy pomocí houbičky nebo kartáčku. Můžete také nastříkat vodovodní kohoutky, abyste odstranili vodní kámen. Nechejte několik minut působit a poté opláchněte vodou. Pokud je vaše koupelna špatně větraná, doporučujeme dlaždice na konci osušit papírovým ručníkem. Vyhnete se tak nadměrné vlhkosti a riziku vzniku plísní.

Jedlá soda s octem

Jedlou sodu jako přípravek na čištění jistě známe všichni. Používá se ve stovkách domácích prostředků na úklid celé řady věcí. Pokud ale chcete ještě více zlepšit čisticí vlastnosti jedlé sody, vyplatí se smíchat ji s octem na hustou pastu.

Fotografie: Pixabay

Chemická reakce začne uvolňovat oxid uhličitý a směs začne bublat. Když se tento proces zastaví, naneste produkt na dlaždice pomocí houby nebo hadříku. Nechejte směs působit 20-30 minut. Nakonec setřete znečištěná místa houbou a poté opláchněte čistou vodou.

Všechny tyto metody fungují stejně dobře, je jen na vás, kterou využijete. Zapomeňte ale každopádně na všechny drahé prostředky z obchodů – rozhodně se nevyplatí.