Způsob používání přihrádek v zásobníku u pračky ovlivňuje kvalitu praní

Fotografie: Depositphotos

Ať už k praní prádla používáte prací prášek, prací gel, aviváž, nebo jedlou sodu, měli byste vědět, k čemu slouží jednotlivé přihrádky uvnitř zásobníku v pračce.

Jak kvalitně bude prádlo po skončení pracího programu vyprané a voňavé, ovlivňuje kromě kvality pracích prostředků a vhodně zvoleného pracího programu také způsob, jakým prací prostředky do pračky přidáváte. Většina lidí prací prášek nebo gel automaticky nasypou nebo nalijí do levé přihrádky v zásobníku. Někdo používá prací kapsle a tomuto problému se úplně vyhne. Víte ale, k čemu slouží třetí přihrádka?

K čemu slouží tři přihrádky v zásobníku

Každá přihrádka uvnitř zásobníku pračky má svou funkci. Někdy bývají tyto přihrádky označeny římskou číslicí. Přihrádka číslo I se obvykle nachází vpravo a je vhodná k předpírce. Odsud pračka čerpá přísady k odstranění odolné špíny ze silně znečištěného oblečení. K tomuto druhu praní nejsou vhodné gelové kapsle. Do této přihrádky přidávejte pouze prací prášek. Výrobci doporučují až 100 g na 4,5 kg špinavého prádla.

Fotografie: Depositphotos

Přihrádka číslo II je umístěna vlevo. Do této přihrádky se přidává prací prostředek při běžném praní. Můžete do této přihrádky přisypat prací prášek nebo nalít prací gel, díky němuž bude vaše prádlo opět dokonale čisté. Třetí přihrádka se nachází uprostřed. Někdy je tato přihrádka označená symbolem květiny a zde se přilévá aviváž, která dodá vašemu prádlu nádhernou vůni.

Pořadí přihrádek se může lišit

Každý výrobce může mít své vlastní uspořádání přihrádek v zásobníku, proto byste měli před prvním praním zkontrolovat symboly, kterými jsou přihrádky označeny, popřípadě důkladně prostudovat návod přiložený k pračce. Způsob, jakým plníte zásobník pračky, ve výsledku ovlivní, jak kvalitně bude vaše prádlo po skončení pracího programu vyprané a voňavé.

Jak se zbavit zvířecích chlupů

Oříškem při praní špinavého prádla je odstraňování zvířecích chlupů. Abyste se zvířecích chlupů nebo žmolků z vlasů a nití zbavili, přidejte do prádla trochu octu. Nastavení pračky ani poměr pracích prostředků nijak upravovat nemusíte. Díky octu budete mít oblečení dokonale čisté a bez jediného chloupku.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]