Kdo hledá luxusní bydlení, může na svých cestách bydlet jako v pohádce

Cestování dnes patří k nejoblíbenějším aktivitám, jak trávit volný čas. Mnoho lidí na cestách hledá kvalitní a také luxusní bydlení. Není to nic neobvyklého. Lidé se ale často zajímají nejen o místa, která chtějí vidět, ale je pro ně důležité také ubytování. Na předměstí Mnichova se tak například můžete ubytovat v penzionu, který na první pohled připomíná dům hobitů z oblíbených knih britského spisovatele J. R. R. Tolkiena.

Originální ve všech ohledech

Grünwaldův dům se nachází na elitním předměstí Mnichova a na první pohled připomíná stavbu z pohádek či fantasy literatury. Zajímavě zakřivený dům se rozkládá na ploše osmi set třiceti metrů čtverečních a je tvořen třemi patry. K celkové atmosféře domu přispívá i to, že je obklopen zelení. Navíc i střechy domu byly pokryty zelení, a dům je tak v naprosté symbióze se svým okolím.

Jedním z dominantních materiálů, který byl při stavbě použit, bylo cedrové dřevo. Velmi nevšední je kombinace designově řešených oken a dveří. Interiér je zařízený v moderním, ale zároveň čistě přírodním stylu. Dominuje mu světlé dřevo, textilie a kovové prvky.

Vše působí velmi útulně, příjemně a komorně. Za zmínku zcela jistě stojí i podlahy, která byly vytvořeny technikou intarzie, jejímž výsledkem je podlaha s nádhernými vzory vytvořenými z různých druhů dřeva, například teaku či třešně. Přírodní motivy, nejrůznější listy a květy, jsou i hlavním dekoračním prvkem interiéru.

Luxusní sídlo může být vaše

Kromě pokojů a soukromého bytu se v Grünwaldůvě domě nachází také knihovna, tělocvična, hudební sál, bazén či sauna. Dům tak nabízí skvělou možnost relaxace. Pokud vás hobití penzion zaujal natolik, že byste v něm nechtěli pouze strávit dovolenou, ale i bydlet, máte jedinečnou možnost. Dům se totiž právě prodává. Pokud jde o cenu, je v nabídce za „pouhých“ dvacet tři milionů dolarů.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]