Žena si pořídila malý domek v přírodě. Za nízké náklady si žije jako milionářka

Fotografie: Depositphotos

Návrat k přírodě měla na mysli mladá žena Nixie, která si po nějakém čase, kdy žila ve starém, avšak pojízdném autobusu, pořídila malý domek mimo sítě.

Mladá žena Nixie žila půl roku v tiny house na kolech, jenž byl uzpůsoben ze starého autobusu Nissan. To jí umožňovalo cestovat z místa na místo, a přitom mít trvalé zázemí a svou střechu stále nad hlavou. Při tomto volném způsobu života se většinou ukáže, jak málo věcí člověk k životu potřebuje. Pochopí, že se zbytečně žene za jakousi podivnou vizí, aby si mohl pořídit všechno, co trh nabízí. Ale přitom to vůbec nepotřebuje.

Změna životního stylu

Lidé pracují a střádají peníze od výplaty k výplatě, aby mohli splácet drahé nájemné, anebo si vzít hypotéku na honosný dům. A ten pak postupně zaplňují věcmi, které vůbec nepoužívají. Tento koloběh pak člověka přivádí do zbytečného stresu. A to Nixie pochopila velmi brzy. Přijala životní styl, o němž mnozí sní, ale málokdo se ho odváží vyzkoušet. I starý autobus přece může posloužit jako dočasný domov nebo první samostatné bydlení. Mladým lidem umožní cestování, práci z domova a přinese mnoho zážitků. A naučíte se nenakupovat a neobklopovat se zbytečnostmi.

Když Nixie život v autobuse po šesti měsících ukončila a rozhodla se pro vlastní dům, věděla už předem, že to bude malý domek čili tiny house. Tímto domkem u jezera udělala Nixie další krok k integraci přírody do svého života. Rozhodla se pro cestu jednoduchosti a minimalismu. A také ukázala, že životní radost a štěstí neplyne z hojnosti majetku, ale z bohatství zážitků a vztahů. Je jen v rukách jednotlivce, pro jakou životní cestu se rozhodne. A když mu nebude vyhovovat, může ji změnit.

Starou garáž pro babičku proměnili na luxusní bydlení, které nabízí vše potřebné

Nixie, Sirius a tiny house

Když se Nixie vrátila z cest, věděla naprosto přesně, co už ve svém životě nepotřebuje a nechce. Vše nepotřebné tedy prodala – jak píše web MyPositiveOutlooks – a pořídila si tiny house. Její nový domov je situován v blízkosti jezera, čímž žena stvrdila návrat k přírodě. Přestože je domek asi 15 minut od města, působí odlehlým a klidným dojmem. Obydlí žena sdílí se svým čtyřnohým přítelem, jímž je pes Sirius.

Nyní tedy žije Nixie mimo dosah inženýrských sítí. Pro elektřinu využívá solární systém, a k tomu velkou filtrovací nádrž na dešťovou vodu o objemu 10 hl. A tak není závislá na účtech za energii a vodu. Toaleta je kompostovací. Tohoto moudrého využívání zdrojů si Nixie váží a je hrdá na svou soběstačnost. Na BydlímeÚtulně jsme psali i o dalších majitelích tiny house, kteří nyní mají minimální náklady.

Interiér loftového domku je dobře promyšlený, každý kousek prostoru je využitý správným způsobem. Dům působí otevřeným a prostorným dojmem, zejména díky vysokým stropům. Nixie si přála, aby celý interiér působil velkolepě a zároveň útulně. Velká okna nabízejí úžasný výhled do exteriéru a doplňují Nixiin domov podmanivou scenérií. Prozatím Nixie utratila za domek a zařízení necelých 2,5 milionů korun, ale plánuje ještě nějaká vylepšení. Chce, aby se její domov vyvíjel zároveň s jejím životem. Počítá s tím, že jednou zde bude vychovávat i děti.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*