Perníková chaloupka, které chybí pouze ježibaba: Také interiér přidává pohádkové atmosféře

Fotografie: m01229 / Creative Commons / Attribution 2.0

Skupina kreativních lidí postavila na izolovaném ostrově Vancouver úžasný dům, který vypadá jako z pohádky, ale nabízí veškerý moderní komfort a luxus.

Jako malí jste si jistě představovali, že chcete žít jako v pohádce. Na zámku, mít služebnictvo, vzít si prince nebo princeznu a mít spoustu krásných dětí. Tímto domem vám můžeme splnit sen, ale jen částečně. Tento dům je jako z pohádky, ale ne z té „princeznovské“. Řeč je o perníkové chaloupce. Pokud jste milovníky této pohádky nebo třeba filmů o Harry Potterovi, musíte tento dům navštívit. Chybí mu už pouze ježibaba.

Jak dům vznikl?

Perníková chaloupka z pohádky existuje – opravdu. Fantasy dům u oceánu, který se zdá být přímo z knih o Harry Potterovi, stojí na klidném ostrově Vancouver v severním Tichomoří. Jedná se o dům, jenž více připomíná pohádkové sídlo než moderní obytný prostor. Nicméně jeho interiér nabízí všechno, co člověk potřebuje k pohodlí.

Zapadá do okolní krajiny

Sousedící stromy se staly nedílnou součástí interiéru, když byly využity k vytvoření nádherných výhledů z každé místnosti. To, co začalo jako sen několika kreativních jedinců, se stalo realitou v podobě tohoto nádherného domu. Dům je postaven ze dřeva a kamenů a vypadá jako zdobený cukrovím. Jeho různobarevné fasády, okna ve tvaru kruhů a vstupní dveře jsou neuvěřitelně okouzlující. Zahrada vytváří dojem, jako by byla přímo vytržena z pohádky.

A co interiér?

A jak to vypadá uvnitř? Interiér domu je útulný a elegantní, s dřevěnými podlahami a stropem a velkými okny, které propouští světlo a umožňují výhled na okolní krajinu. Mnohé detaily ještě více přidávají pohádkové atmosféře. K dispozici jsou dvě ložnice, obývací pokoj s krbem, plně vybavená kuchyň a koupelna. Tento „cukrový“ dům se nachází na samotě, daleko od civilizace, a přesto nabízí všechno pohodlí a luxus, jež si lze přát. Zde si můžete odpočinout od každodenního shonu, zapomenout na starosti a užít si krásy přírody a pohádkové atmosféry.

Takže ano, perníková chaloupka u oceánu existuje a stojí jako svědectví lidské fantazie a neobvyklého architektonického umu. Je to důkaz toho, že skutečně můžeme mít vše – kombinaci pohádkového světa s moderním komfortem. Pokud chcete zažít něco neobvyklého, nebo hledáte inspiraci pro svůj vlastní dům, zamiřte na ostrov Vancouver a navštivte tento klenot uprostřed přírody.

Zdroj: Womantoc

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]