Mladý pár předělal školní autobus na útulné bydlení s možností neustálého cestování

Také rádi cestujete? Klidně můžete ke své vášni použít i školní autobus. Ukážeme vám, že je to možné. Počítáte se mezi nadšence, kteří na cestách rádi zůstávají nezávislí, rozhodují se v závislosti na situaci a nechtějí se řídit podle rozvrhu cestovní kanceláře? Pak je tento nápad přímo pro vás. Inspirujte se nápadem tohoto páru, který díky němu procestoval na vlastní pěst Spojené státy americké a Kanadu.

Cestujte bez jakýchkoliv omezení

O co že jde? Pár cestovatelských nadšenců předělal školní autobus na výletnický obytný vůz, do kterého se vejde vše potřebné! Na první pohled bláznivý nápad se změnil v nejlepší dovolenou jejich života. A to má hned několik benefitů

  • můžete si cestu naplánovat zcela podle sebe
  • nemusíte se bát, že nestihnete autobus nebo letadlo
  • ušetříte za hotely
  • nestane se vám, že byste něco zapomněli

Díky obytnému vozu se pro vás cesta stane větší výzvou, ale o to zábavnější. Nikdo vám nebude narušovat harmonogram. Navíc zcela odpadnou starosti ohledně přepravy, už nebudete muset vstávat ve čtyři ráno na letadlo a pak trávit tři hodiny čekáním. Prostě nasednete a můžete jet. Jediné, co potřebujete, je benzín.

Samo slovo obytný vůz napovídá, že bydlení je vyřešené. Hotely, penziony, apartmány a další, to všechno stojí velké peníze. Tedy o další starost míň. A to nejlepší nakonec – už se vám nikdy nestane, že v polovině cesty zjistíte, že vám něco chybí.

Budete si chtít připravit oblíbenou kávu? Žádný problém. Vaše mocca konvička bude s vámi, jelikož si ve voze vezete celý svůj domov. Budete si připadat jako šnek s ulitou, svůj domeček vždy u sebe!

Vytvořte si vlastní obytný vůz a ušetřete

Ano, zřejmě budete namítat, že obytné vozy jsou drahé. To je pravda. Proč se ale neinspirovat párem, který si vyrobil vůz vlastní? Vše začalo u klasických žlutých autobusů, které ve Spojených státech slouží pro přepravu dětí do škol.

Partneři si s předěláváním dali na čas, trvalo jim to téměř dva roky. Stojí to ale za to. Kuchyň je plně vybavená a funkční, stejně jako v jakémkoliv ubytovacím zařízení.

Interiér je laděný do bílé. Jako materiál převládá dřevo a cihly. Netradiční kombinace do sebe skvěle zapadá a vnitřek po stylové stránce konkuruje moderním bytům.  Vše je sice na malém prostoru, ale nic tu nechybí. Ve voze najdete i maličkou koupelnu, která je navržena celá v bílém a moderně vybavená. Také se vám tento nápad líbí? Inspirujte se.

Fotografie: Going Boundless

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]