Koberec nemusíte kupovat. Ze starého oblečení si ho vyrobíte

Fotografie: Pixabay

Nemusíte zrovna navštívit obchod s nábytkem a domácími potřebami, abyste získali nový a designový koberec. Můžete si jej vyrobit jednoduše i doma s různých materiálů, které zrovna budete mít při ruce. Takový koberec vás nebude stát téměř nic, jen trpělivost, čas a fantazii. Tato tvůrčí činnost vás dozajista nadchne.

Kobereček ze starých triček

Pokud jste dělali velký úklid svého šatníku a vyřadili několik starých triček, ještě s jejich vyhazováním zadržte. Lze z nich totiž vyrobit velice praktický a vkusný kobereček, který můžete umístit kamkoliv v bytě.

Jeho barevnost si zvolíte jednoduše sami podle toho, jaká trička k jeho zhotovení použijete. Tato metoda však vyžaduje určitou míru zručnosti, proto pokud háčkujete, nebo pletete, budete mít značnou výhodu oproti ostatním. Jednotlivá trička si na šířku nastříhejte na jednotlivé proužky, je ale nutné nedostřihnout až do konce, aby látka držela pohromadě.

Pomocí přiloženého instruktážního videa pak začnete s výrobou kulatého pestrobarevného koberečku. Výsledek je naprosto fascinující. Tento koberec je i velmi praktický, protože jej při znečistění jednoduše vyperete v pračce a máte po starostech.

Koberec z různých druhů příze a provázků

Máte snad doma mnoho nevyužité příze a provázků? Pak je můžete zkombinovat a použít k výrobě velice pěkného malého koberce, který oživí kdejakou místnost ve vašem bytě. Tato varianta je však nepratelná, protože je zapotřebí kruhové kartonové šablony, díky které docílíte symetrických vzorů a kruhového tvaru u koberce.

Propojit můžete současně i mnoho jiných a dalších vzorů a vytvořit tak dlouhý běhoun. Tvořivosti se zkrátka meze nekladou. Velice houževnatý koberec je možné vytvořit i z hrubého a silného lana, které namotáte a přilepíte ke kusu látky, nebo můžete pomocí bambulí z příze vykouzlit velmi příjemnou a také estetickou předložku do koupelny.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]