Kočovný život tohoto páru je inspirací. Žijí ve starém autobusu

Tento pár se rozhodl pro kočovný život. A kvůli tomu si koupil a poté zrenovoval starý autobus. Kdo jejich bydlení vidí, ten jim závidí. I když má řada lidí k tomuto stylu života velké předsudky, tak při pohledu na to, jak se dá bydlet, jasně uznávají, že takto nežije většina rodin v domech ani bytech. I když je domovem tohoto páru autobus, tak vypadá dokonale.

Renovace klasického autobusu

Tento pár se jednoho dne rozhodl, že být upoutaný celý život na jedno místo není něco, co by je bavilo a lákalo. Vybrali si proto kočovný život a začali tím, že si koupili starý, klasický školní autobus. Ten prošel velmi náročnou renovací. Poté by nikdo netipoval, že se v tomto dopravním prostředku, kdy vozily děti.

Unikátní na celé renovaci bylo také to, že tento pár nenajímal firmu ani řemeslníky, ale vše si udělal svépomocí. O to více je výsledek ohromující. Pracovala celá rodina, tedy muž se svou partnerkou, stejně jako jejich dvě děti. I pro ty se stal kočovný život zajímavou změnou.

Interiér, který bere dech

Když někomu řeknou, že si pro své bydlení zrekonstruovali autobus, myslí si dotyčná osoba, že takový bydlení nemůže být pěkné. Pak ale ukážou fotky a je jasné, že v tu chvíli musí každý změnit názor. Udělat to ostatně můžete i vy, jelikož pohled do jejich domova na kolech vám nabízíme také. A jistě taktéž potvrdíte, že je to něco velmi povedeného.

Vše, co k životu potřebují

Když se z autobusu demontuje vše, co zde nemá co dělat, vznikne celkem velká obytná plocha. Když se následně vybaví s rozmyslem, není až tak velký rozdíl mezi bydlením v bytě, nebo v tomto autobuse. Je zde vše, co k životu potřebují. Soukromí, společné části, místo, kde složit hlavu, koupelna s toaletou, nebo i prostorná kuchyně.

Žít mohou kdekoliv

A hlavní výhoda oproti těm, co žijí v domě nebo v bytě? Je to jednoduché. Svůj autobus mohou kdykoliv nastartovat a přejet jinam. Do krásné přírody, rušného velkoměsta, nebo i na návštěvu za rodinou či kamarády. A přitom jsou neustále doma. Kdo toto může také říci?

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]