Malý dům nemá rozlohu ani 20 metrů čtverečních. Přesto mu nic nechybí

Někdy člověku zůstává rozum stát nad tím, kde všude se dá bydlet. Tento malý dům je toho jasným příkladem. Už na první pohled zaujme tím, že je opravdu minimalistický. Zdání v tomto případě neklame, jelikož nabídne jenom necelých 20 metrů čtverečních. To je velikost, která odpovídá spíše menší kanceláři než tomu, že by mělo jít o dům. Ale je to tak. Jak se v něčem takovém žije?

Vše, co je k životu potřeba

Možná si nedovedete představit, jak může vypadat malý dům s rozlohou necelých 20 metrů čtverečních uvnitř. A tak se do něho podíváme. Už při prvním pohledu vás zaujme to, že v něm vlastně nic nechybí. Když začnete počítat tak zjistíte, že uvnitř jsou dva pokoje, dále tu je také klasická kuchyně, nechybí koupelna s toaletou a je tu i samozřejmá centrální obývací část.

Celkem pro 6 lidí

Jste překvapeni tím, kolik místností tento malý dům nabídne? Váš údiv rozhodně nebude končit, až se dozvíte to, že celkem zde dokáže žít i 6 lidí najednou. Vešlo by se do něho jistě i více osob, ale daná šestice bude mít i kde plnohodnotně spát. A na zemi to nebude. Najednou se ukazuje, že když se využití malého prostoru plánuje chytře, je možné ho využít do posledního detailu a nabídne toho více, než o poznání větší byty nebo domy.

Chytré využití pater

K zajímavému rozšíření prostoru došlo díky využití pater. Ty jsou zde hned dvě. Jedno se nachází přímo nad kuchyní a koupelnou, zatímco druhé se nachází nad obývací částí. V obou případech se jedná o soukromé pokoje, což má výhodu i v tom, že jsou odděleny a v podstatě i sofistikovaně skryty od centrálních částí interiéru.

Zvenku přívěs, uvnitř útulný interiér

Tento malý dům je zajímavý také v tom, že zvenku může vypadat jako velký přívěs, jako přepravní kontejner, což je dáno i použitým pláštěm. Že se uvnitř skrývá domov, však dávají tušit především okna. A když se nakoukne dovnitř, zaujme to, jak útulně to uvnitř vypadá. To je další velké plus této nemovitosti. Není tuctová, není obyčejná a každý se v ní musí cítit skvěle.

Dá se koupit

Na závěr dodejme, že se nejedná o žádné bydlení řešené svépomocí. Tento malý dům se dá standardně i koupit, na platformě vleku o velikosti 8 x 2,4 m, s výškou 4,2 metrů. Kromě standardizovaných dodávek jsou podle firmy, co je vyrábí možné i individuální úpravy, dle přání zákazníka.

Fotografie: buildtiny.co.nz

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]