Úžasná přeměna starého autobusu na malý útulný domov

Muži často razí pořekadlo – zasaď strom, postav dům a zploď syna. Časy se však mění a otázka bydlení nezáleží již pouze na muži. Mnohdy se iniciativy musí chopit i žena. Ta, kterou vám dnes představíme si postavila vlastní dům, ale ne z cihel či ze dřeva, ale z autobusu.

Jessie Lipskin žila většinu svého života ve velkoměstě a jejím snem (jako každé ženy a dívky) bylo mít jednoho dne vlastní dům. Jenže – kde vzít a nekrást? To je problém se kterým se potýká většina lidí.

Prodej autobusu z roku 1966

Jessie si jednou takto četla noviny a narazila v inzerátech na prodej starého autobusu z roku 1966. Je to ten model autobusu, který jste mohli vidět ve filmu Nebezpečná rychlost, kdy jej řídil Keanu Reeves. Jessie si hned pomyslela – tak ten musím mít. A také se tak stalo, přestože v tu dobu neměla Jessie řidičský průkaz. Mladá žena na něm 3 roky pracovala a přetvořila jej v dům na kolech.

Přestože je Jessie velmi zručná a kreativní, neobešlo se to bez pomoci. Karosářské, truhlářské, elektrické, instalatérské a další odborné práce, přenechala přeci jen profíkům. Při realizaci interiéru se muselo počítat s tím, že se dům bude hýbat, takže bylo potřeba promyslet každičký detail. Jessie stál její vysněný dům nakonec víc, než původně plánovala, ale tvrdí, že to rozhodně stálo za to.

Své bydlení si velmi užívala, ale nakonec se stejně rozhodla dům na kolech prodat, protože ji přišel pro jednu osobu moc velký a navíc hodně cestuje po světě. Rozhodla se, že ji bude bohatě stačit dodávka či přívěs. Jessie není sama, kdo podniká v poslední době takovéto projekty. A jak takové bydlení vypadá? To se posuďte sami.

V „domě“ se nachází dvě ložnice, kuchyně, koupelna se sprchovým koutem a dvě klimatizační jednotky. Podlahy jsou z tvrdého dřeva, nechybí prostorné šatny na oblečení, kuchyně má dostatek úložného prostoru, velký dřez a varnou desku. Najdete tam i pračku se sušičkou a ohřívač vody pochopitelně. LED osvětlení, jehož intenzita lze nastavovat dodává celému interiéru útulnou a pohodovou atmosféru.

Kuchyně

Ložnice

Obrázky: ladbible