Komáři to absolutně nenávidí a zůstanou od vás desítky metrů daleko. Zbavte se jich bez použití chemie

Fotografie: Freepik

Komáři nás přímo milují, ale mi je jednoduše nesnášíme. Jsou otravní, koušou a příjemné večerní posezení na zahradě nám dokážou opravdu pěkně znepříjemnit.

Rádi si během letního večera ugrilujete nějakou dobrotu s rodinou či přáteli? Rádi posedíte a poklábosíte? Tyto příjemné chvilky mohou znepříjemnit pouze létající komáři, kteří si rádi pochutnají na naší krvi. Existuje řešení, jak se tohoto otravného hmyzu zbavit.

Fotografie: Freepik

Jak se zbavit obtěžujících komárů?

Pokud už doslova šílíte z komárů, kteří vám v jednom kuse bzučí do uší, vyzkoušejte naši metodu, která vás otravných komárů zbaví. Jedná se o sklenici naplněnou řadou ingrediencí, které komáry jednoznačně odpudí a vy si tak dále můžete užívat posezení s přáteli či rodinou.

Jestliže i vy patříte mezi lidi, kteří odmítají používat chemické a umělé spreje, repelenty a jiné odpuzovače, které velmi často provází potíže s podrážděnou kůží nebo nepříjemným zápachem, rádi vám poskytneme jeden způsob, kterým nepodráždíte kůži ani sobě, ani například domácímu mazlíčkovi. Tento celý způsob stojí pouze na citronovém a eukalyptovém oleji, což je jedna z kombinací doporučována i odborníky, jako účinný a šetrný repelent.

Fotografie: Freepik

Jaké ingredience budete potřebovat?

  • Citron 6 plátků
  • Limetka 5 plátků
  • Rozmarýn 2 stonky
  • Voda
  • Eukalyptový olej 7-10 kapek
  • Čajová svíčka

Eukalyptový olej je možné sehnat v drogeriích nebo v obchodech s přírodními doplňky. Anebo je také možné eukalyptový olej objednat přes internet. Takové oleje se pohybují různě, od 60 do 100 korun. Myslete ale na to, že za tuto cenu uděláte několik takových odpuzovačů komárů. Příprava nezabere mnoho času a s výsledkem budete nadmíru spokojení. Přibližně pět minut předtím, než půjdete ven, umístěte tuto vonnou a odpuzovací sklenici na místo, kde se budete chtít pohodlně usadit. Komáři by již na místě neměli být.

Kombinace těchto vůní je příjemná, tudíž na vás bude působit harmonicky. Jak vyrobit tuto vonnou sklenici? Jednoduše dejte do zavařovací skleničky plátky limetky, dva stonky rozmarýnu, nakapejte eukalyptový olej, přidejte pět plátků citronů a zalijte sklenici vodou. Voda by měla sahat jeden a půl centimetru pod okraj. Na hladinu umístěte poslední tenký plátek citronu a čajovou svíčku.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]