Kompletní vyčistění vzduchu ve vašem domově díky několika jednoduchým opatřením

Mnoho z nás si vůbec neuvědomuje, že vnitřní vzduch u nás doma je mnohdy mnohem horší a škodlivější, než ten za okny venku. Je to proto, že se z nábytku, textilií, barev a dokonce odpadků uvolňují do ovzduší toxiny, které následně dýcháme.

Když k tomu připočítáme ještě prachové částice, výpary z pracích a čisticích prostředků, je o solidní koktejl toxinů postaráno. Detoxikace se však nemusí týkat pouze našeho organismu, kdy se snažíme tělo zbavit škodlivých látek, ale i našeho domova. Jak vyčistit domácnost od těchto škodlivin?

Domácí čistící prostředky

Zkuste alespoň jeden měsíc uklízet doma bez použití chemie. To znamená vzít si na pomoc k úklidu domácí prostředky, jako je ocet, citronová šťáva, jedlá soda, kokosový olej. Budete se možná divit, ale úklid bude stejně kvalitní s minimem dopadů na životní prostředí a především prostředí, kde žijete vy a vaše rodina.

Používejte filtr

Použít filtr na vodu, kterou chceme pít, případně si koupit vodu balenou není zase taková potíž. V některých domácnostech je voda vhodná tak akorát k mytí podlahy do ovzduší se z ní odpařuje chlor. Co se týče koupele zkuste použití kyseliny askorbové, kdy jedna lžička vhozená do koupele pomůže neutralizovat chlór v lázni.

Dejte sbohem plastu

Zkuste začít používat pouze čerstvé potraviny a místo plastu používat sklo. Víme, že někdy není zbytí a je nutné koupit určitou potravinu zabalenou v plastu. Doma ji vytáhněte, plast ihned vyhoďte a skladujte následně ve skle nebo jiném zdravotně nezávadném nádobí.

Vyčistěte vzduch rostlinami

Čističky ovzduší jsou určitě dobrou volbou, ale ovzduší parádně pomohou vyčistit i pokojové rostliny. Rostliny absorbují nejen oxid uhličitý, ale i plyny, prachové částice a některé chemikálie v ovzduší. Na oplátku ještě přidají do ovzduší kyslík a zdravou vlhkost. Jen pozor na rostliny, které mají toxické vlastnosti. Nejsou vhodné pro domácí mazlíčky a malé děti.

Větrejte a používejte další pomocníky

Nezapomínejte pravidelně větrat a používejte i další pomocníky. Můžete do misky nasypat uhlí a nechat jej, aby pohltilo pachy a nadměrnou vlhkost, která vede k tvorbě plísní. Vhodná je i sůl v mističce anebo solné lampy. Výtečné jsou i svíčky z včelího vosku, protože uvolňují do ovzduší negativní ionty, které na sebe váží a odstraňují toxiny.

Obrázky: amazon, pixabay