70letá důchodkyně bydlí v dodávce, kterou si vlastními silami kompletně přestavěla

Fotografie: Vauxford / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Jistá americká seniorka se rozhodla trávit důchod netradičně. Na stará kolena si přestavěla dodávku a teď v ní cestuje po celých Spojených státech.

Seniorka z USA chtěla od svého života víc. A tak si ve svých 70 letech splnila svůj velký sen – pořídila transita, kterého s pomocí přátel přestavěla, a nyní jezdí po Státech. Už poznala krásu nejen Arizony, ale třeba i Kalifornie a dalších.

Ke změně jí dopomohla dcera

Virginii je 70 let, je single a má dospělou dceru. A právě ta jí pomohla s rozhodnutím vyzkoušet si bydlení v dodávce, o němž Virginie snila už delší dobu. Po smrti své matky Virginie zdědila peníze, které mohla do vysněného projektu investovat, dlouho ale váhala. Teprve až dceřina podpora ji ujistila v tom, že by tento životní krok měla učinit.

A tak si koupila Ford Transit a společně se svými přáteli ho do finální podoby více než rok přestavovala. Hlavní pohnutkou, proč se pro „van life“ rozhodla, jak uvádí pro portál HomeHacks, byla socializace. Velká část Virgiiných přátel se odstěhovala daleko od ní, a tak je chtěla navštěvovat. Kromě toho chtěla poznat nové lidi, neboť jak sama uvádí, 38 let pracovala jako masážní terapeutka, což je povolání, během něhož neměla moc možnost s lidmi mluvit.

V lesích objevili opuštěnou chatu. Po kompletní rekonstrukci zde začali zcela nový život

Úsporný prostor s úspornou výbavou

Interiér dodávky je jednoduchý a prakticky řešený. Do prostoru za předními dvěma sedačkami se Virginii podařilo, vyjma koupelny, rozvrhnout celou malou domácnost. Má zde prostornou kuchyňskou linku po obou stranách auta, jejíž jedna část je rovněž přístupná z venku, uvádí web MyPositiveOutlooks. Tu Virginie používá jako letní kuchyni. Za zónou určenou na vaření následují menší sedačky pro odpočinek i relax.

Zadní část dodávky zabírá vyvýšená postel. Pod ní se nachází rozsáhlý úložný prostor, přístupný zevnitř díky zásuvkám, částečně ale i zvenku formou otevřeného prostoru. Virginie tak má vše podle potřeby po ruce. Pokud vás příběh Virginie zaujal, podívejte se určitě na další seniorku, která si přestavěla starý přívěs, psali jsme o ní na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*