Úklid různých míst vyžaduje správné postupy i vhodné čističe

Rozhodli jste se pro úklid, ale nedopadlo to podle vašich představ? Důvod může být zcela jednoduchý. Postupovali jste špatně. A to jak s ohledem na to, jakým stylem jste uklízeli, tak s ohledem na to, jaký čistič jste použili. Společně se podáváme na to, jak si úklid co nejvíce zefektivnit.

Matrace

Pokud na nich jsou žluté skvrny od potu, je třeba je odstranit. Nejlépe tak, že smícháte 250 mililitrů teplé vody s 1 lžící pracího prášku. Potom směs nalijte do rozprašovače, aplikujte na matraci a poté lehce čistěte houbičkou.

Prkénko

Používáte ho zcela běžně, ale netušíte, kolik na něm může být nečistot a také bakterií. Pokud je chcete eliminovat, vezměte citron. Ten rozpulte a položte ho do hrubozrnné soli. Ta se na něj nalepí a danou polovinou citronu se solí prkénko čistěte.

Žehlička

Pokud mát problémy se svou žehličkou, která má svou žehlicí plochu spálenou, pomůže jednoduchý trik. Z jedlé sody, bílého octa a trochy vody vytvořte unikátní čisticí pastu. Tu naneste na žehličku a nechte asi hodinu působit. Potom houbičkou setřete a po spáleninách nebude ani památky.

Spáry

Ať už jde o dlažbu na chodbě, nebo obklady ve vaší koupelně, pomůže vám jednoduchá věc. Jedlá soda, kterou smícháte s trochou octa, aby vám vznikla účinná pasta. Tu následně naneste na spáry a nechte 30 minut působit. Potom houbičkou nebo kartáčem odstraňte nečistoty, nebo i plísně.

Mikrovlnná trouba

Že může být úklid velmi jednoduchý, to vám předvede tento postup. Vezměte běžnou houbičku, namočte ji do octa a dejte ji do mikrovlnné trouby. Tu zapněte na 30 sekund a potom ji nechte pár minut zavřenou. Následně otevřete, vytřete hadříkem a bude jako novám, bez nečistot a bakterií.

Dřevěné povrchy

Pokud se na nich nacházejí třeba stopy od sklenic, hrnců nebo jiných nádob, tak na ně položte ručník. Potom vezměte žehličku, zapněte funkci napařování a skrz ručník na povrch pouštějte páru. Po chvíli budou tyto nečistoty minulostí.

Boty

Jak jim vrátit opět dokonalou krásu? Je to jednodušší, než si myslíte. Pomůže zubní kartáček a trocha pasty, díky čemuž snadno odstraníte jakékoliv nečistoty. Pokud chcete ještě jednodušší způsob, můžete zkusit boty vyprat. Zde ale pozor na to, že ne všechny to snesou. Raději je perte při nižší teplotě, na krátký šetrný program.

Pekáč nebo zapékací mísa

Co s připáleninami, které se zde objeví? Postačí vám horká voda, kterou do pekáče nebo zapékací mísy nalijete. A do ní nasypte dostatek jedlé sody. Takto čekejte asi hodinu. Poté vezměte kartáč nebo houbičku a uvidíte, že připáleniny půjdou jako zázrakem dolů.

Kuchyňské skříňky

Může se zde objevit řada nečistot. Jak prach, tak i špína, nebo třeba stopy od tuku. Jak zajistit efektivní čištění? Dejte do skříňky hrnec s horkou vodou a zavřete ji. Jak vznikne pára, dojde k rozpuštění tukových skvrn a ty poté jednoduše setřete hadříkem namočeným ve vodě se saponátem.

Pohovky a křesla

Obnovte jejich vzhled snadno a rychle. Postačí vám jakýkoliv čistý alkohol. My doporučujeme vodku. Dejte ji do rozprašovače a nastříkejte na čalounění. Nechte uschnout a budete zírat, jak došlo k oživení barev. V případě skvrn namočte do alkoholu hadřík a problémové místo lokálně čistěte.

Fotografie: Pixabay, Handimania

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]