Koupelna může vypadat úžasně i bez drahé rekonstrukce. Stačí drobné úpravy

Fotografie: Freepik

Pro většinu lidí není koupelna nikdy dokonalá. Mnoho lidí si ji chce transformovat, ale nechtějí nebo nemohou investovat příliš peněz. To ovšem není vůbec nutné. Existuje řada jednoduchých, praktických, rychlých a ekonomických možností, díky kterým získáte jedinečný prostor. Koupelna je jednou z nejobtížněji opravitelných místností v domácnosti. Kompletní rekonstrukce vyžaduje hodně času a financí, jde to ale i bez toho.

V detailech je síla

Levnou a přitom velkou změnou je nakoupení nových koupelnových doplňků. Nový kelímek na kartáčky, stejně jako miska na mýdlo, odpadkový koš a držák na toaletní papír nebo ručníky. Investice je to poměrně malá, ale vytvoří vizuální pocit, že jste toho hodně změnili a celá místnost díky tomu bude vypadat úplně jinak. Ve skutečnosti ale vyměníte jen drobné detaily.

Fotografie: Freepik

Stejně můžete investovat do nového zrcadla nebo zrcadlové skříňky. Existuje mnoho levných variant. Do zrcadlové skříňky navíc můžete uložit předměty, které se vám povalují po koupelně a tím celý prostor uklidit. Vsadit můžete i na vestavěné osvětlení skříňky, LED pásky nebo lampy, které lze dát vedle zrcadla. I díky těmto drobnostem toho hodně změníte.

Barevné detaily

Pořiďte si nové ručníky, ideálně v úplně jiné barvě. Když budou výrazné, změní to ráz celé místnosti. Stejně tak můžete zvolit i novou tapetu do koupelny. Nemusíte ji dávat do celé koupelny, ale pouze na jednu stěnu. Určitě to bude velkolepé, pokud máte rádi tapety. Navíc tento produkt není nijak drahý a přitom tím změníte vzhled celé koupelny, aniž byste museli rekonstruovat.

Fotografie: Freepik

Posledním prvkem, který je velice levný a přitom výrazný, je koupelnový závěs. Vzhledem k tomu, že je zapotřebí tuto věc často měnit nebo umývat, ideální je pořídit si dva nebo tři odlišné kousky, které budete pravidelně měnit. Díky tomu bude každých pár týdnů či měsíců koupelna vždy trochu jiná a budete si moci užívat nového designu bez velké investice.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]