Koupil malou chátrající stodolu a změnili ji k nepoznání

Irsko je zemí dávných pověstí a legend, ale i zajímavých staveb, kam se může řadit i tato stodola. Ale hezky popořádku. Irsko je spojeno s mnoha mytickými bytostmi a na jeho území můžeme obdivovat nejen zelené louky, ale také starobylé hrady a pevnosti, které dýchají historii. Chtěli byste tuto magickou atmosféru také zažít? Nyní máte možnost – jen hodinu jízdy od Dublinu.

Ze stodoly netradiční bydlení

Tento nápad se zrodil vlastně jen náhodou. Současný majitel měl na svém pozemku starou nepoužívanou stodolu, která si žádala rekonstrukci, protože hrozilo, že by se každou chvíli mohla zbortit. Ale podnikavý duch a inspirace mu vnukly myšlenku přetvořit tuto barabiznu v něco jedinečného.

Málo místa vyváží dokonalá atmosféra

Už zvenku vás zaujme to, že na první pohled je to skutečně malý a úzký domeček, ale nemusíte mít obavy, dovnitř se vešlo všechno, co byste mohli ke svému životu nebo dovolené potřebovat. Dominantou je velký prosklený vstup, který zajišťuje, že dovnitř proniká dostatek světla a v žádném případě se tam necítíte stísněně.

Ihned po vstupu do chatky můžete obdivovat vnitřní vybavení. Stěny jsou zachovány v původním stylu, nemají tedy žádnou omítku, ale jde o holý kámen. Sám o sobě by možná působil dost nevlídně, ale když se rozhlédnete po komfortu, který vám obývací pokoj s kuchyní nabízí, jistě si tam hned budete připadat jako doma.

Jediné, na co si snad budete muset trochu zvykat, je úzký prostor – v obývacím pokoji si tedy nejspíše nezatančíte, ale rozhodně tam můžete trávit příjemný čas schoulení na sedačce s dobrou knihou a kávou.

V horním patře na vás čeká pohodlná postel, odkud máte krásný výhled skrze velké okno. Všechno je vybaveno vkusně, ale moderně. Nábytek rozhodně není starožitný, ale působí velice příjemně a zapadá do celkového konceptu. Pokud se vám chatička líbí, můžete v ní strávit svou příští dovolenou.

Fotografie: Airbnb / The Crows’ Hermitage

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]