Starý vagon přestavěl na venkovský dům. Přes svou malou velikost mu bohatě stačí

Venkovský dům je místem, kde by chtěla řada lidí bydlet. Tento vznikl celkem netradičně, jelikož základem se stal železniční vagon. Ten byl vysloužilý, nepoužívaný a tak se muž rozhodl, že si ho koupí a přestaví. Původně myslel, že z něho udělá jenom chatku na víkendy. Nakonec ale vznikl dokonalý a plnohodnotný venkovský dům.

Obyčejný starý vagon

Australan Matthew de Boer se rozhodl pro koupi starého vagonu z roku 1969. A nutno říci, že daný vagon rozhodně vypadal spíše tak, že by měl být odvezen do šrotu, než že by  měl posloužit jako základ pro venkovský dům. Jeho střecha byla zborcená, stěny byly v katastrofálním stavu a na každém kroku uvnitř i kolem něj hrozilo nebezpečí. Muž se však rozhodl, že ho přesto využije.

Všechno svépomocí

Unikátní je také fakt, že Australan Matthew de Boer je původním povoláním sochař a se stavebnictvím nemá jakékoliv zkušenosti. Přesto si na renovaci nepozval žádnou firmu, ale rozhodl se, že vše udělá sám, svépomocí. Nejvíce práce mu daly stavební otvory a výplně, tedy okna a dveře. Potřeboval je k tomu, aby mohl být uvnitř dostatek světla, což původní provedení vagonu neumožňovalo.

Dokonalé bydlení

Pracoval na svém cíli neúnavně 6 měsíců. A rozhodně to nevzdal. Jenom díky jeho celkoví píli a jeho celkovému odhodlání došlo k tomu, že si postavil dokonalý, plnohodnotný venkovský dům. A i když má jenom 24 metrů čtverečných, protože více vagon neumožňoval, je jasně vidět, že stísněným dojmem stoprocentně nepůsobí. Je tomu spíše naopak.

Na krásném místě

Unikátní je jeho venkovský dům nejenom tím, jak vypadá, ale také tím, na jakém místě se nachází. Starý vagon je situován uprostřed krásné přírody, uprostřed lesa, kam paradoxně díky původnímu dřevěnému provedení skvěle zapadá. A jenom potvrzuje, že není nutné stavět kompletní domy, když se dá využít něco vyřazeného, co stojí pár korun. Stačí odhodlání a šikovnost.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]