Extrémně rychlý způsob balení dárku. Pod 15 sekund se dostane každý. Jednoduchý návod už vidělo přes 3,5 milionu lidí

Fotografie: Depositphotos

Krásně zabalené dárky dokážou umocnit pocit z jejich dávání i přijímání. Čím více si na balení dáte záležet, tím více obdarovanému ukážete jeho důležitost.

Abyste někomu udělali radost dárkem, nemusíte nutně čekat na výjimečnou událost. I když narozeniny a Vánoce si bez dárků lze představit jen těžko. Vhodně zvoleným dárkem ukazujete, že vám na někom opravdu záleží, a dáváte mu něco, co by mu mělo udělat radost. Často není potřeba velkých ani drahých darů. Stačí i maličkost darovaná s čistým úmyslem a z lásky. Ani balení dárků nemusí být nic složitého. Stačí chvilka vašeho času, pár materiálů a vzhled vašeho dárku můžete vyšperkovat.

Snadné balení dárků

Pokud jste již dárek někdy balili, určitě víte, že nejlépe se balí tvrdé dárky nebo dárky v krabičkách. Ty pak stačí vhodně umístit na spodní stranu balicího papíru tak, aby po zabalení byla okrasná strana papíru směrem ven, a strany papíru zpřehýbat okolo dárku nebo krabičky. Čím větší cvik v balení máte, tím rychlejší a jednodušší to pro vás je. Vždy mějte připravené nůžky, lepicí pásku a cokoliv na ozdobu.

Můžete kombinovat papíry i materiály

Pokud chcete balení dárku ozvláštnit, můžete k jeho zabalení použít více balicích papírů. Položte oba papíry na sebe. Zkontrolujte okraje, jestli vám na všech stranách sedí, a přeložte papír na proužky o šířce 2 cm. Následně papír roztáhněte a odstřihněte vrchní roh ve tvaru trojúhelníku. Opět zpřehýbejte a postupně se vám bude tvarovat vějířek, který by měl při přeložení překrývat téměř celý dárek.

Zbytek papíru nechte tak. Obalte připraveným papírem dárek tak, aby vějíř byl na přední straně dárku. Zbylými stranami obalte zbytek dárku. Takto zabalený dárek můžete nakonec ještě vylepšit stužkou a mašličkou nebo jinou ozdobou.

Fotografie: Piqsels

Jak si poradit s problémovými tvary

Některé dárky jdou zabalit velmi snadno. Například knížky se balí jedna báseň. Kulaté, nepravidelně tvarované nebo měkké dárky jsou zase balicí oříšek. V takovém případě je nejlepší problémový předmět nejprve umístit do krabičky. Nemusíte ani kupovat dárkovou krabičku. Pokud zboží kupujete přes internet, můžete využít krabici, ve které vám přišlo. Pokud krabici nevyužijete, můžete ji schovat a zabalit do ní těžce balitelné dárky, jež koupíte přímo v obchodě bez krabičky.

Zdroj: Defimedia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]