Křesla a jejich rozdělení

Křesla neodmyslitelně patří do vybavení každé domácnosti, kde mají své čestné místo a plní roli nejen estetickou, ale i praktickou. Výběr toho pravého křesla ale rozhodně není jen o vzhledu, i když design samozřejmě hraje jednu z klíčových rolí. Jestliže toužíte po novém modelu, pak je určitě na místě zamyslet se nad otázkou, k čemu budete nové křeslo využívat – křesla totiž mohou mít mnoho podob: relaxační, polohovací, masážní, rozkládací či designové. Každé z nich rozhodně má něco do sebe a nabízí vám jiný komfort a požitek. Jestliže si s výběrem křesla stále nevíte rady, nechte si poradit následujícími řádky.

 • Rozkládací křeslo

  Ačkoli na první pohled vypadá obyčejně jako klasické křeslo, skrývá jednu praktickou výhodu: hravě se rozloží a vytvoří tak pohodlné místo pro spaní, které můžete využít nejen pro své lenošení například u sledování oblíbeného pořadu v televizi, ale rovněž jej můžete nabídnout hostům, kteří se u vás rozhodnou zdržet přes noc. Nebudete si tak muset lámat hlavu nad otázkou, kam vaše návštěva na noc složí hlavu, pokud zrovna nedisponujete pokojem pro hosty.

 • Polohovací křesla

  Křesla s možností polohování jsou ideální volbou pro každého milovníka pohodlí, relaxace a odpočinku. Dát si pověstných „dvacet“ po výtečném nedělním obědě příjemně usazeni do polohovacího křesla je daleko příjemnější, nežli zaujmout nepřirozenou polohu na gauči, ze kterého spoustu z vás bolí záda nebo přinejmenším za krkem. U tohoto typu křesla je nutno počítat s prostorem navíc, které křeslo využije při svém rozložení. Proto se hodí především do prostornějších interiérů, kde vám ani po rozložení nebude překážet v dalším pohybu.

 • Designové křeslo

  Pokud si potrpíte na přítažlivém designu a rádi si vybavení domácnosti vybíráte především podle estetické stránky, pak neváhejte nad pořízením designového křesla, jenž vaše bydlení příjemně ozvláštní a dodá mu onen správný šmrnc. Ačkoli jde v tomto případě především o vzhled, nemusíte se bát, že byste byli šizeni na pohodlí. I tento typ křesel již na první pohled láká ke komfortnímu posezení s třešničkou na dortu v podobě moderního provedení navrch.

 • Křeslo zvané ušák

  Křeslo přezdívané „ušák“ známe snad úplně všichni. Vyznačuje se vysokou opěrkou, kterou oceníte nejen při sledování televize, ale například u při čtení, kterému se mnoho z vás s chutí věnuje. Většina lidí tohle si tohle křeslo automaticky pojí s příjemnou domácí pohodou a rozhodně se není čemu divit. Vybírat můžete z mnoha modelů, které mohou být moderní a designově dokonalé, ale rovněž mohou věrně imitovat starší modely, které ve vás vyvolají vzpomínky na prázdniny strávené u babičky na chalupě.

Obrázek: pixabay.com