Kreativní nápady pro všechny knihomoly – kniha je nejlepší kamarád i dekorace

Čtete rádi knihy a za těch spousty let se vám jich doma nahromadila již docela slušná sbírka? Knihy nemusíte jen číst, mohou posloužit i jako výtečná dekorace, ať už jste vášnivý čtenář s množstvím knih anebo pouze čtenář občasný, který má ve skřínce všeho všudy 10 knížek.

Knížky můžete rozdělit podle velikosti, žánrů, autorů, jako tomu bývá v knihovnách, ale také podle velikosti či zajímavosti obalů. Případně knihám můžete opatřit „nové oblečky“ tedy obaly a použít je jako dekoraci. Přeci jen zbavovat se knih by byl hřích. Přinášíme vám několik inspirací, jak knihy doma vystavit a vytvořit z nich poutavou součást interiérového vybavení.

Křeslo pro čtenáře

Patrně by byl problém sehnat takové křeslo již hotové, ale nechat si vyrobit podobné na zakázku anebo se sami pustit do výroby by mohlo vyřešit uložení knih. Pak už stačí jen křeslo umístit někde, kde se vám dobře čte a čtenářský koutek vybavit ještě stolečkem a lampičkou.

Kniha vždy po ruce

Pokud máte několik knih, které chcete mít po ruce, umístěte je do stylového stolečku. Jsou knihy, které si přečteme a uložíme. Ale jsou knihy, které potřebujeme jako pomocníka častěji – rady pro kutily, recepty, návody na háčkování apod. Ty se vyplatí mít vždy po ruce.

Schody a knihovna v jednom

I takto je možné vyřešit knihovnu, pokud s volným místem zrovna nehýříte. Ať už jsou to knihy na učení anebo pro volný čas. Takový úložný prostor určitě vždy přijde vhod.

Knihy místo obrázků

Pokud mají knížky zajímavý obal, můžete je vystavit dokonce namísto obrázků. Prostě je rozestavíte na police tak, aby byly hezky vidět z přední strany. Totéž můžete udělat s knížkami v dětském pokojíčku a uvidíte, jak dětský pokoj rázem ožije. Navíc pro dítě budou takto přehlednější.

Ze starého nové

Zůstaly vám po rekonstrukci domu staré schůdky na půdu? Pak je určitě nevyhazujte. Opřené o stěnu a zajištěné proti pádu mohou posloužit jako policový regál na knihy.

Obrázek: www.hgtv.com