Kreslí vaše děti na stěnu? Přinášíme tipy, jak dítě v jeho kreativitě podpořit, aniž byste museli znovu malovat…

Kreslí vaše dítě rádo a vybírá si pro své umění i stěnu? Pak na něj určitě nehulákejte a snažte se jeho kreativitu podpořit. I na to existuje řešení. Samozřejmě, že po vás nechceme, abyste dítěti dovolili pokreslit celou čerstvě vymalovanou stěnu. Máme pro vás tipy, jak to s vtipem zvládnout.

Podívejte se na to i z druhé strany. Některé děti kreslení vůbec nebaví, tudíž kreslí-li váš potomek s chutí a radostí, podpořte jej v tom. Určete mu místo, kde malovat může a patřičně mu to vysvětlete.

Papírová tapeta

Papírová tapeta je senzační kompromis, který umožňuje dětem, aby mohly beztrestně malovat na stěnu své fantazie/obrázky. Jakmile bude tapeta zcela počmáraná, můžete ji přelepit dalším plátem. Na stěnu můžete nalepit i jednu velkou omalovánku, kterou může dítě vybarvovat.

Tabulová folie

Existují tabulové folie, které se lepí na stěnu. Oproti klasické papírové tapety zde existuje výhoda, že dítě své malůvky lehce odstraní a může kreslit znovu. Tudíž odpadá nutnost stále dokola umisťovat nový plát tapety.

Tabulová barva

Místo tabulové folie můžete jednu stěnu vymalovat tabulovou barvou. Opět může dítě kreslit, jak se mu zlíbí a obrázky smazat a nakreslit nové. Dnes dostanete koupit i tekuté křídy, že vypadají jako fixy. Dítěti se lépe drží a kreslí. Nicméně i klasické křídy nejsou od věci.

Velká nástěnná tabule

Místo tapet, folie či barvy můžete na stěnu pověsit přímo hotovou tabuli. Nemusí vypadat úplně stejně, jako tabule ve škole. Dnes lze vybírat z různých designů. Tabule může mít tvar domečku, kočičky, pejska apod.

Tabule na nožkách

Jestliže trváte opravdu na tom, že dítě prostě na stěnu kreslit nebude, pak mu pořiďte tabuli na nožkách. V podstatě je to podobné, jako malířský stojan. Určitě bude z takového dárku nadšené.

Proč dítě v malování na stěnu podpořit?

  • Zesiluje stabilitu v oblasti ramen, loktů a paží

  • Posiluje stabilitu dolních končetin

  • Trénuje zápěstí a uchop psacích nástrojů

  • Trénuje soustředění

  • Rozvíjí kreativitu

  • Naučí se relaxaci

Obrázky: decoracion2.com, decopeques.com, dailymater.com