Proměna nudné kuchyně v zajímavou rychle a levně

Rekonstrukce kuchyně může vyjít docela draho. Pokud však máte omezený rozpočet, přesto toužíte po nové kuchyni, můžete na to jít prakticky a kreativně. Jestliže je vaše kuchyňská linka stále funkční, i když už slouží mnoho let, stačí opravit některé její části, vyměnit horní skřínky za poličky, třeba i odmontovat některá spodní dvířka a nechat volný prostor nebo dvířka vyměnit za stylový závěs. Možností existuje nespočet.

Totéž lze udělat se stolem, židlemi a dalším vybavením. To už raději investujte do kuchyňských pomocníků, jako je trouba či lednice. I když pokud stále fungují, i tito pomocníci se dají změnit k nepoznání. Třeba pomocí barvy, tapety či magnetického designového obalu. Přinášíme vám pár tipů, jak levně proměnit nudnou kuchyni ve veselou, kreativní, zajímavou a především neokoukanou. Což změní celkovou atmosféru k lepšímu.

Různobarevnost

Dnes je to dokonce v módě – mít každou židli v jiné barvě. A dokonce může být i každá židle tvarově úplně jiná. Jestliže vám však různobarevnost vadí, použijte jen jednu barvu a židle třeba ozdobte pomocí sedacích polštářků.

Pokud patříte k těm odvážnějším, pak můžete zkusit použít barvy místo židlí na kuchyňskou linku. Ovšem pokud bude různobarevná kuchyňská linka, pak už stůl a židle volte jednobarevné, aby toho nebylo zase příliš.

Vzorovaná tapeta

Na neutrálních kuchyních není nic špatného. Dokonce i nerezové spotřebiče, jsou klasikou. Nicméně v dnešní době mnoho lidí touží po barvách. Zatímco jednomu může neutrálnost vyhovovat, druhého nudí.

Kuchyni snadno a rychle rozzáříte i pomocí barevných vzorů. Ať už jde o potahy, závěsy, ubrus nebo dokonce vzorované tapety.

Barevné lustry

Stačí několik barevných akcentů a nuda je nadobro pryč. Může jít o kuchyňské osvětlení/lustry, ale i barevné spotřebiče, prostírání, květináče, koberečky, rolety, utěrky, kořenky či barevné nádobí v otevřených policích.

Fotografie: Goodhousekeeping