Použití křídové barvy je hit současnosti. Tyto barvy se hodí jak na nábytek, keramiku, tak i k natírání plastu či kovových povrchů. Využijete ji všude tam, kde toužíte získat starobylý vzhled. Ideální je tedy pro restaurování a revitalizace. Barvu lze nanášet na dveře, okenní rámy, stropy, podlahy.
Dobře si rozumí s vosky, které dodají ještě větší hloubku a intenzitu. Kombinovat je můžete také s různými patinami. Podle toho, jak moc si hodláte vyhrát se štětci můžete docílit buď strukturovaného nebo hladkého povrchu. Úspěch křídové barvy tkví v tom, že obsahuje uhličitan vápenatý, vodu a akrylovou barvu. Když na to přijde, tak si křídovou barvu můžete namíchat v podstatě doma i sami a ušetříte si tím peníze, neboť jako každý nový hit i tato barva je finančně nákladnější ve srovnání s akrylovou barvou.
Na co si dát pozor
Povrchy namalované křídovou barvou se již nelakují, namísto toho se na ně nanáší vosk. Nutno podotknout, že vosk je potřeba nanášet nejen jednou, ale opakovaně, jednou za čas. Tak, jako se například sem tam voskují parkety. V opačném případě má křídová barva velmi nízkou životnost. Nevydrží to, co zalakovaná barva nebo barva akrylová.
Co odlišuje křídovou barvu od jiných?
Výrobek na vodní bázi lze nanášet bez broušení nebo základního nátěru, což z něj činí snadnou volbu pro začátečníky. Jakmile se barva nanese, je opatřena voskem, který jí dodává jedinečný lesk a ochranu. Jedna z nejlepších věcí na křídové barvě je, že ji můžete nanášet na širokou škálu povrchů. Použít lze dokonce i na textilie.
Potřebujete revitalizovat starý plastový stolek? Použijte křídovou barvu. Váš starý kovový lustr už nevypadá dobře? Kupte si křídovou barvu a vdechněte mu nový život. Výhodou je i to, že můžete barvy míchat. Smícháním černé a bílé získáte šedou apod. Pokud vás baví kreativní práce, natírání věcí a nábytku, pak neváhejte tento skvost vyzkoušet. Jedením nátěrem získáte ledabylý vzhled. Dvěma a více nátěry nátěry získáte sytější barvu.
Obrázky: sprayster