Byt o velikosti šedesát pět metrů čtverečních v nevšedním designu. Ideální pro mladou rodinu

Každá mladá rodina dnes touží po hezkém a útulném bydlení. Z finančních důvodů si ale mnoho rodin nemůže dovolit bydlení v rodinném domě, a musejí se spokojit s bydlením v bytě. Dnes vám přinášíme ukázku toho, že i bydlení v bytě o rozloze pouhých šedesáti pěti metrů čtverečních může být pro tříčlennou rodinu zcela vyhovující.

Zajímavý a nevšední design

I když je rozloha bytu poměrně malá, díky světlým bytovým dekoracím a promyšlenému způsobu uspořádání prostoru působí byt mnohem větším dojmem a poskytuje rodině veškeré potřebné zázemí. Světlost bytu umocňují velká okna, která zajišťují dostatečné množství přirozeného světla.

Největší prostor v bytě představuje obývací pokoj, jehož součástí je i jídelní stůl. V obývacím pokoji se nachází velká rohová šedá sedací souprava, stěna, která se nachází za touto pohovkou, byla velmi prakticky využita jako knihovnička. Před sedací soupravou se nacházejí dva malé kulaté konferenční stolky, které jsou svým stylem zcela stejné jako velký kulatý jídelní stůl.

V kuchyni se nachází prostorná bílá kuchyňská linka, která poskytuje dostatek úložného prostoru pro nádobí i potraviny. Kuchyňské spotřebiče jsou poté v nerezu.

Podlaha ve všech těchto prostorech je pokryta světlým dřevem, pouze v kuchyni těsně před kuchyňskou linkou bylo toto dřevo nejen z praktických, ale i z dekorativních důvodů nahrazeno šestihrannými keramickými dlaždicemi.

Stěny v těchto místnostech jsou bílé, pouze jedna stěna v obývacím pokoji, která se nachází naproti oknu, byla pokryta dekorativní plastickou tapetou. Příjemnou atmosféru dotvářejí i vhodně zvolené minimalistické doplňky, pokojové rostliny a také fotografie rodiny, které se nacházejí na některých stěnách.

Pohodlná ložnice i praktická koupelna

Další místností je ložnice, i zde dominuje světlý bílý nábytek, který je doplněn modrou barvou ve formě ložního prádla a dalších doplňků. V ložnici se nachází také velká vestavěná skříň na uložení oblečení.

V modrobílé barvě je také koupelna, jejímž hlavním dekorativním prvkem jsou barevné vzorované dlaždice, které se nacházejí na jedné ze stěn. Praktické je také umístění dvou menších umyvadel, namísto obvyklého jednoho většího umyvadla.

Fotografie: Marta Jaslan

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]