Jednoduchý návod na výrobu postele, kterou zvládne i kutil začátečník

Ložnice je posvátný prostor a pokud ji zrovna obnovujete/předěláváte, může to být i docela nákladná záležitost. Ušetřit rodinný rozpočet můžete i tím, že si zvládnete spoustu věcí vyrobit sami. Jednou z věcí, které zvládne i kutil začátečník, je postel.

Ačkoliv tyto projekty zaberou nějakou dobu (lehčí je zajet do obchodu a přivést si hotový výrobek), dokážou vám ušetřit peníze a navíc to má i další výhody: budete mít z finálního výrobku velkou radost a ještě ho můžete přizpůsobit svým parametrům a koupit si materiál, který byste třeba u hotového výrobku nenašli. Ať už je to určitý dekor dřeva nebo zkrátka postel v bílé barvě či kombinace obojího.

K výrobě postele, kterou vám dnes ukážeme, budete potřebovat tři věci: postavit základnu, podložku pro matraci a čelo postele. Výhodou bezesporu je, když máte doma i nějaké to nářadí. I v případě, že si budete muset nářadí a další věci pro stavbu postele kupovat, vyjde vás i s materiálem levněji, než hotový kupovaný výrobek.

Mimo to určitě nezůstane pouze u jedné postele a nářadí využijete i v budoucnu na jiné projekty a opravy v domácnosti. Navíc se můžete všem pochlubit, až vám budou chválit hezkou novou postel, že je to vaše práce.

Co vše budete potřebovat…

Dřevo na výrobu postele si můžete nechat nařezat v prodejně, kde ho budete kupovat, většinou tuto službu za poplatek nabízejí. Jen je nutné, abyste zadali nákres a správné míry. Pokud si troufnete řezat dřevo doma sami (a máte ho čím řezat), ušetříte za tuto službu.

Co budete dále potřebovat mimo různého nářadí, šroubků, vrtačky a vrtáků, matic, svorek, je lepidlo na dřevo, pásky, které se lepí na úpravu a dokončení hran dřeva, pravítko, metr, tužku. A už vás nebudeme zdržovat, podívejte se, jak takovou postel zhotovit.

Video návod na výrobu postele

Obrázek: Youtube