Kuchyňské prkénko efektivně vyčistíte díky jednoduché metodě

Dřevěné prkénko známe všichni, tedy pokud trávíme nějaký čas v kuchyni přípravou pokrmů. Dřevěné prkénko se v kuchyni používá téměř nepřetržitě, neboť na něm dochází ke krájení masa, zeleniny, ovoce, pečiva a dalších surovin, které potřebujeme pro přípravu pokrmů. Jsou lidé, kteří prkénko ani neschovávají a mají ho neustále připraveno k použití.

Před každým novým použitím je ovšem nutné prkénko očistit, abychom například nekrájeli ovoce tam, kde jsme před chvílí krájeli maso. Tak jako tak se stane, že na prkénku často vzniknou skvrny a fleky, kterých je velmi obtížné se zbavit. Dnes vám však ukážeme metodu, která dokáže dřevěné prkénko snadno vyčistit, takže ušetříte peníze za koupi nového.

Nevyhazujte prkénko

Máte špinavé dřevěné prkénko a nevíte, jak se této špíny máte zbavit? Voda ve spolupráci s běžnými čističi nepomáhá, neboť skvrny jsou opravdu kvalitní a hluboce zaschlé? Zřejmě vás napadne, že jediným řešením je prkénko vyhodit a místo něj si pořídit nové, třeba i plastové. Vřele vám doporučujeme, abyste to nedělali a místo toho raději vyzkoušeli následující metody, které vás snadno zbaví problému se špinavým prkénkem.

Citron a sůl

Nyní se podíváme na způsob, jak efektivně vyčistit špinavou kuchyňskou dřevěnou destičku během chvíle. Je to velmi jednoduché a účinné. Možná budete překvapeni, jak snadné to je.

Připravte si citron, sůl a mějte k dispozici samozřejmě vodu. Pak už jen stačí postupovat následovně a vaše prkénko bude dokonale čisté.

Natřít, posolit, vydrhnout, vysušit

Rozkrojte citron na dvě poloviny a jednou polovinou přetřete jednu stranu kuchyňské desky. Až to budete mít, odložte zbytek citronu bokem pro pozdější použití. Nyní vezměte sůl a posolte desku solí a nechte účinkovat 10 až 15 minut. Potom vezměte zbytek vymačkaného citronu a třete povrch desky jako houbou. Následně jen desku opláchněte pod tekoucí vodou, nechte vysušit a máte hotovo.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]