Tato žena si splnila sen postavením malého domku za pár korun. Užívá si naprosto luxusní život

Fotografie: S. John, Elsterwerda / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Propojení s přírodou si lidé v dnešní době dopřávají životem v malých domech, které umisťují daleko od města. Klid a ticho jsou někdy k nezaplacení.

Tiny house neboli malý dům je koncept, který získává na popularitě v mnoha zemích světa. Je totiž skvělou volbou pro ty, kteří hledají alternativní způsob bydlení, jenž je cenově dostupný a zároveň šetrný k životnímu prostředí. Tentokrát je to Nilamani, kterou osud přivedl k životu v malém domku. Žena si postavila svůj vlastní tiny house, do nějž investovala celkem 6,45 milionů korun. Domek je ekonomický i ekologický a umožňuje život v souladu s přírodou.

Změna je život

Přízemí má rozměry 10×3 metry, patro pak 11×3 metry, píší na webu HomeHacks. Exteriér kombinuje dřevo s černými akcenty pro moderní vzhled. Výstavba tiny house je proces, který vyžaduje pečlivé plánování a promyšlený design. Nilamani se rozhodla pro otevřený interiér, kde každý kout odráží její osobnost a životní styl. Svůj dům vybavila kuchyní, obývacím pokojem, dvěma podkrovními místnostmi a koupelnou. Její domov je příkladem toho, jak lze i na malém prostoru žít plnohodnotným životem.

Kuchyň je zařízena varnou deskou na plyn, mikrovlnnou troubou, myčkou nádobí, digestoří a lednicí. Pracovní deska je kamenná, což interiéru dodává punc luxusu. Pohyblivý kuchyňský ostrůvek slouží i jako jídelní kout. V obývacím pokoji, který je místem pro odpočinek a relaxaci, se nachází pohodlná pohovka, televize, konferenční stolek a vešel se i pracovní stůl. Tento prostor je vyzdoben starožitnostmi, jež majitelka v průběhu let nashromáždila, uvádí se na webu HomeCrux.

Mladý pár si splnil celoživotní sen vlastnoruční přestavbou staré dodávky

Propojení s přírodou přináší duševní klid

V koupelně je sprchový kout, umývadlo, pračka kombinovaná se sušičkou a kompostovací toaleta. Dům je vybaven systémem pro sběr dešťové vody, která se využívá pro zálivku zahrady. V zimních měsících tento domov pěkně prohřívají krbová kamna na dřevo. Domek má i podkroví a to je rozděleno na ložnici s úložnými prostorami na šatstvo a relaxační prostor, kde se Nilamani věnuje meditaci a józe. Z tohoto domova žena také pracuje – vede online kurzy a workshopy.

Celkový design tohoto tiny house je dokladem toho, že i malý domek může být plně funkční, a ještě k tomu esteticky zajímavý. Nilamani svůj tiny house postavila v nádherné krajině, kde si dopřává obklopení zelení a propojení s přírodou. To jí umožňuje i velká krytá terasa, která je vhodným místem k pozorování západu slunce a souznění s okolím. Na webu BydlímeÚtulně jsme publikovali i příběh učitelky v důchodu, která si domov zřídila ve starém přívěsu. Vše ji přišlo na 690 tisíc korun.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*